polli: kävelytekniikka

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mangelo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Mikä kohta jalasta yleensä osuu kävellessäsi ensimmäisenä maahan?

  • Kantapää

    Äänet: 9 50,0%
  • Päkiä

    Äänet: 0 0,0%
  • Tasajalka tai ulkosyrjä

    Äänet: 3 16,7%
  • En tiedä

    Äänet: 6 33,3%

  • Äänestäjiä yhteensä
    18
  • Äänestys suljettu. .

Josta tuli mieleen, että MotoGP:ssä polvi viistää kurveissa maata kaikilla, kyynärpää joillakin, mutta nyt oli Scott Redding saanut jo eilisissä Barcelonan testeissä olkapäänkin maahan (eikä kaatunut). Tämähän kiinnostaa yleisöä varmaan yhtä paljon kuin koko polli, sanoi milla ja katosi.
 
Äänestys: Mikä kohta jalasta yleensä osuu kävellessäsi ensimmäisenä maahan?
Olin hidas, en ehtinyt ensimmäisenä maahan kävelemään. Täällä oli jo käyty. En voi vastata. Sorry. :o
 
Ei tartte. Mä osaan kävellä ihan hyvin, sen tekniikka ei kiinnosta pätkääkään.
Suosittelen tarkistamaan kävelytekniikan, jos alaselkä tulee kävellessä kipeäksi. Ei tule sitten tukoksia ja infarkteja.
 
Viimeksi muokattu:
Suosittelen tarkistamaan kävelytekniikan, jos alaselkä tulee kävellessä kipeäksi. Ei tule sitten tukoksia ja infarkteja.

Alaselkähän nimenomaan tulee paremmaksi kävellessä, istuessa voipi tulla kipeäksi.
 
Sisäsyrjällä paino, josta johtuen myös tuo ristirisde paukahti. Kävelen väärin kuulema, oma vika.
 
Jos puhutaan yksilön askeleen osumasta, sitä on huono vääntää ensimmäiseen ihmiseen joka tepastellut maan päällä.

Harzamainen sommitelma. :o

On aina jutun huonoutta, jos Mocce ei ymmärrä.
 
Ylös