PP vei sanat suustani.Voi sitä rantamäntyä, voi sitä. Voi voi!
PP vei sanat suustani.Voi sitä rantamäntyä, voi sitä. Voi voi!
PP vei sanat suustani.
Ei tuo puu edes kuole. Kasvu hidastuu, mutta ei siihen kuole, vaikka läpi porataan. Se on fakta. Puun funktio vaan löysi toisen, eli ankkurina olemisen, mutta sitäkin katsoen, niin ei tuo puu lahoa pystyyn. Mänty kestää tuollaisen ihan hyvin.
Ehkä kestää, ehkä ei. Suorittamasi toimenpide lisää kuitenkin riskiä sille että joku tauti, esimerkiksi lahottajasieni pääsee käsiksi puuhun.Herranjestas! On se niin kamalaa.
Komiikka sikseen. Ei tuo puu edes kuole. Kasvu hidastuu, mutta ei siihen kuole, vaikka läpi porataan. Se on fakta. Puun funktio vaan löysi toisen, eli ankkurina olemisen, mutta sitäkin katsoen, niin ei tuo puu lahoa pystyyn. Mänty kestää tuollaisen ihan hyvin.
Ehkä kestää, ehkä ei. Suorittamasi toimenpide lisää kuitenkin riskiä sille että joku tauti, esimerkiksi lahottajasieni pääsee käsiksi puuhun.
Kommenttisi perusteella voisi joku tehdä johtopäätöksen, että esimerkiksi termi metsänhoito on sinulle tuntematon käsite.Suorittamani toimenpide? Vetää hiljaiseksi jos aletaan puuta vertaamaan hoitotieteen termeihin, kuten toimenpide. Täytyy nyt ottaa nuo sairastumisriskit sitten vakavasti.
Arboristi varmaan näkisi.joukahainen ei näe nyt puuta metsältä.
joukahainen ei näe nyt puuta metsältä.
Nakitettiin sitten roudaamaan terassi-/puutahrakalusteet varastoon.
Se on hyötyliikuntaa ja jumppaa josta maksetaankin (oletan että duunissa), eli jos ei varsiten pänni, niin on vaan hyväksi. Olisi kait kelle vaan.
joten sai homona siivota ensin siellä.:thumbfh:
Tulihan se sieltä![]()
Tiedätkö mikä on metafora?
Lisäksi musta tuntuu siltä, että tartut näihin homo-juttuihin niin hanakasti, että luulen, eiku TIEDÄN että sulla on jotain taipumuksia siihen suuntaan. Esim. et pysty asiasta omalla kohdalla heittämään yhtään herjaa. Hyvin selkeä osoitus siitä, ettei olla oma itsensä asian kanssa.:ahem:
Kerro vaan ihan reilusti, siitä se helpottaa.:thumbup:
(sisältää etädiagnisointia heti aamusta)
Kyllähän tuo Racerin ja Mossen keskinäinen nokittelu lähinnä tyttömäistä kikattelua ja pyllylle läpsimistä.
Mosse on metaForumin oma Jari Siltsu Sillanpää
![]()
Uih, Jarilla on hyvä lauluääni.:ahem:
En jaksa uskoa että kenelläkään on ollut tuon asian suhteen minkäänlaista epäselvyyttä.....kyse oli vain yhdestä rakkaan kesämökin rantamännystä, joka on ankkurina laiturille. Eikä mistään talouspalstasta ja sellaiseen liittyvästä rahasta tai arvosta.