Pyöräilykilometripoll

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mangelo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Paljonko olet kerennyt pyöräilemään vuosien varrella?


  • Äänestäjiä yhteensä
    19
  • Äänestys suljettu. .
Status
Ei avoinna uusille viesteille.

Mangelo

Well-known member
Liittynyt
19.4.2007
Viestit
24380
Paljoko on tullut pyöräiltyä elämäsi aikana? Kuntopyörää eikä suljetulla alueella pyöräilyä lasketa mukaan. Jalkaisin ja moottoriajoneuvoin liikkumiset voi jättää kertomatta!

Vaikea varmaan tarkkaa lukemaa heittää, mutta jonkinlaisen käsitys varmaan löytyy vuosittaisten polkemisten perusteella. Arvion että itse olen yli 20000km polkenut. Ihan varma en kyllä asiasta ole.
 
Viimeksi muokattu:
Ei mitään hajua, on sitä kyllä jonkin verran tullut poljettua.
 
En tiedä, mutta jo tänä kesänä tullut poljettua varmaan reilu tonni.
 
Ei hajuakaan. Edellisella kuntofillarilla tuli 4600km tayteen, sitten annoin sen faijalle kun ei ollut oikein vastuksia enaa jaljella...

Useampia tuhansia on kylla.
 
Charlien puolesta kysyn että lasketaanko moottoripyöräkilsat mukaan.:rolleyes:
 
Vastasin kostoksi tällaiseen syrjintäpolliin kaikki liikkumani kilometrit.
 
Veikkaan, että se tipahtaa nippa nappa sadan ja tonnin väliin.
 
Varmaan on yli 100 km kertynyt, mutta alle tonnin jää reilusti.
 
Tosi vaikea arvioida, mutta eräässä vaiheessa tuli pyöräiltyä suhteellisen paljon. Saattaa kyllä jäädä vähän allekin tuon 10000:ymmenentuhannen.
 
Ihanko tosissanne äänestätte yli neljännesmiljoonaa? Vai olenko forumin mankelikuningas? Kuntopyöriä eikä pärinäpyöriä lasketa!
 
Ihan tosissaan, onhan mun lempinimikin on LäskiPakara-Salonen, eli läskikasa!
 
Haa

Vaikea vastata pikaisesti. Monterralla ajelin pyöräilyinnostuksen vallassa kolmessa vuodessa 18 000 km, sitten loppui mittarista patteri. Pyöräily ei siihen patteriin loppunut. Palaan aiheeseen, kunhan olen kiskaissut torkut.
 
Håå

Vaikea vastata pikaisesti. Helkamalla ajelin apuratasinnostuksen ja postilaatikkomatkojen takia 120 tkm. Pyöräily ei siihen Helkamaan loppunut, nykyisellä pyörällä paukkuu kohta 100 tkm. Muutamia muitakin pyöriä olen omistanut, mutta niillä on tullut huomattavasti vähemmän. Palaan aiheeseen, kunhan olen kiskaissut torkut. Tai sitten vasta huomenna.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös