Räikkösen talli ensi kaudella?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mangelo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Uskoakseni Kimin talli on kaudella 2014


  • Äänestäjiä yhteensä
    82
  • Äänestys suljettu. .
Ei ilmeisesti mikään, kun tuntuu kaveri olevan rahan ahne paska. En uskonut näitä juttuja 2009, mutta todisteet ikävä kyllä viittaavat siihen suuntaan.
 
Räikkönen ei saapunut haastatteluun
22.8.2013 - 14:24:35



Median odotteli Kimi Räikköstä torstaiksi Spahan vesi kielellä tentatakseen suomalaistähdeltä taustoja Ferrari-huhujen todenperäisyydestä. Räikkönen ei kisavarikolle kuitenkaan saapunut. Lotus-tallin mukaan Räikkönen oli sairaana.

Samalla Lotus tiedotti Räikkösen ajavan perjantain harjoituksissa suunnitelmien mukaisesti. Enempää kommentteja asiasta Lotukselta ei herunut.

Räikkönen on luotettavien lähteiden mukaan tehnyt sopimuksen Ferrarin kanssa.

Lähde: Sportti.com
 
Ei ilmeisesti mikään, kun tuntuu kaveri olevan rahan ahne paska. En uskonut näitä juttuja 2009, mutta todisteet ikävä kyllä viittaavat siihen suuntaan.
Räikkönen vai? Kai niillä managereillakin on yleensä iso osuus palkkavaatimuskiin että saavat itse mahdollisimman hyvät rahat. Koskien siis kaikkia managereja, jollainhan niidenkin on elettävä.
 
Sportti.com
Räikkönen on luotettavien lähteiden mukaan tehnyt sopimuksen Ferrarin kanssa.

vs

Autosprint
Autosprint-lehden mukaan Räikkönen on missannut tärkeän takarajan, jonka Ferrari antoi hänelle.

Italialaistalli halusi saada Räikköseltä selvän vastauksen sopimusasiaan tiettyyn määräaikaan mennessä.

Autosprint on Italian suurin autourheilulehti ja lähellä Ferraria. Lehden mukaan Räikkösen paluu Ferrarille on yhä mahdollista, mutta entistä vaikeampaa.

:o
 
Valitsin vaihtoehdon pois ykkösistä, jotenkin siltä alkaa vaikuttaa koko touhu.
 
Jos formula-ajelut on oikeasti sen varassa, että kahden vuoden etsiskelyn jälkeen teipattu Lotus löytäisi jostain yhtäkkiä rahaa/öljysuonen, niin huumorivaihtoehto (ralli+moottorikelkkailu) alkaa olla vahvoilla.
 
Ylös