Red Bull Racing 2025 - Uusin eväin uuteen nousuun?

BJohnson

Ukrainan aseistaja 🇺🇦
Liittynyt
11.3.2020
Viestit
7296
Honda on tarjonnut Tsukin paikasta ilmaisia moottoreita. Ja alennuksella varakuskin paikasta. On se näköjään pienen painonsa arvoinen Hondalle.
 

SJ

F1 asijan tuntia
Liittynyt
6.9.2011
Viestit
6455
Joitain vuosia sitten sarjalla oli vielä uskottavuutta, tällä hetkellä ei niinkään. Ajotaidoilla on usein yhtä paljon menestymisen kanssa merkitystä kuin raviveikkausrivin osumisen, eikä F1-tiimitkään selkeästi enää sarjaan jaksa panostaa.
Jaa ei panosteta... Joka vuosi siellä ajaa junnuja useankin eri F1-tiimin väreissä. Tällä kaudella ainakin Red Bullin, Ferrarin ja Alpinen junnuja, jos muistan oikein. F2-sarjan "ongelma" on suhdannevaihtelut, eli joku vuosi siellä on erittäin korkea taso, mutta seuraavana vuonna ei välttämättä enää. Viime vuonna kuusi F2-kokelasta nostettiin ykkösiin, niin tietenkin siellä on nyt taitotyhjiö.
 

BJohnson

Ukrainan aseistaja 🇺🇦
Liittynyt
11.3.2020
Viestit
7296
Ennen ensimmäistä kisaa emotallissa haaveili heti podiumista - nyt haaveili ettei emotalliin olisi tarvinnut tullakaan. 😁
😅🤣
Katselijana ollut sama fiilis. Harvinaisen kelvoton tohon pestiin.
Toki jokunen toivonut jopa jatkosopimustakin. Mutta niillä on ihan eri lasit olleet.
 

BJohnson

Ukrainan aseistaja 🇺🇦
Liittynyt
11.3.2020
Viestit
7296
Haitarilla on tosiaan se etu, että auto muuttuu paljon, ja on kehityskaarensa alkupäässä.
 
Ylös