Ilman arpapeliä mestaruus on käytännössä lähes varmasti Hamiltonin, joten saa mun puolesta mennä vaikka täydeksi ruletiksi. Sitäpaitsi, kun suomalaiset eivät enää taistele mestarudesta, niin viihdearvo lankeaa puhtaasti kisalle itselleen. Senpä takia Kiinan toisintoa en ainakaan toivo tänään näkeväni. Oli se sitten tasapuolista tai ei. Sadetanssiksi siis..Kunnon monsuuni niin on mukava katsoa mihin suuntaan vaaka kääntyy. Negatiivista on se, että homma menee arpapeliksi.
Ihan niin kuin Australiassa nyt sataisi...![]()
Jos aerodynaamista pitoa on vähennetty rankasti ja tuota on kompensoitu sliksien tuomalla mekaanisella pidolla.. ja tuo kompensaatio otetaan pois märän kelin renkailla..Kommenttien perusteella ajaminen on huomattavasti vaikeampaa kuin ennen.
Säämies Vice se täällä jo kosiskelee säiden jumalia!
Mahtaa olla "mielenkiintoisia" ajaa nämä uudet autot märällä. Kommenttien perusteella ajaminen on huomattavasti vaikeampaa kuin ennen.
Jep, Melbournessa tapahtuu muutenkin. Valenciaan ja Hungaroringille (ja Monacoon) olis kiva saada sateet.