MVRX
Well-known member
Sama. Lippalakkiostoksille myös.Tuun heti klo 15 jälkeen tsekkaamaan, onko teidän pilttuussa fanikortteja![]()
Sama. Lippalakkiostoksille myös.Tuun heti klo 15 jälkeen tsekkaamaan, onko teidän pilttuussa fanikortteja![]()
Prkle... Siis Parkkola. Täytyy korjata... Tsori.Rapsula? Tarkoitatko Ounia?
Kyllä se menee läpi ihan autolla ajettavana, mutta ajokieltomerkkihän siellä tulee vastaan 3280-tien päässä. Taitaa näkyäkin mapsissa. Siitä en tiedä, onko kukaan MM-kisan aikana sitä välitietä käyttänyt, enkä välttämättä kannusta sen käyttöön.Tietääkö kukaan Västilän rauhalantietä(välitie) meneekö läpi? N. 5km lähdöstä..Ei oppaassa ole merkattu suluksi. Sinne ennen sulkua kyttäileen..![]()
Mikä tässä rallipassissa maksaa nykyää 110€, kun v.2000 oli 33€.?
Tietääkö kukaan Västilän rauhalantietä(välitie) meneekö läpi? N. 5km lähdöstä..Ei oppaassa ole merkattu suluksi. Sinne ennen sulkua kyttäileen..![]()
Näitä on ihan kiva lueskella. Perjantai (pääpäivä itselle) on kyllä kisaviikon torstaihin asti aika hämärän peitossa, että mistä sitä mahtaakaan itsensä löytää. Lauantaiaamullekin pitäis varmaan keksiä jotain. Hitaasti matelee päivät, eikä lapsenomainen innostus kyllä laske vuosien vieriessä yhtään mihinkään.Ajatuksen virtaa reitistä
Ei omaa tietoa, mutta ainakin viime vuonna kerrottiin huhua, että tuo Rauhalantie olisi puomilla suljettu. Sulkua ennen toki pääsee mihin vain.Mikä tässä rallipassissa maksaa nykyää 110€, kun v.2000 oli 33€.?
Tietääkö kukaan Västilän rauhalantietä(välitie) meneekö läpi? N. 5km lähdöstä..Ei oppaassa ole merkattu suluksi. Sinne ennen sulkua kyttäileen..![]()
Itse tieosuudella ei juuri mitään taida olla. Alussa muutama tiukempi mutka..Kyllä se menee läpi ihan autolla ajettavana, mutta ajokieltomerkkihän siellä tulee vastaan 3280-tien päässä. Taitaa näkyäkin mapsissa. Siitä en tiedä, onko kukaan MM-kisan aikana sitä välitietä käyttänyt, enkä välttämättä kannusta sen käyttöön.
Ei tosiaan ollut paikanpäältä ostamisesta mitään mainintaa, mutta kun pysäköintiä varten on kuitenkin siellä porukka keräämässä rahoja, niin en näkisi miksi ei onnistuisi.Saako edelleen ostettua ek-lippuja paikanpäällä ja mitä maksaa 2 ja 1 kertaan. Secton sivuilta ei selvinnyt.
Västiläkään ei ollut alkuunsa tommosta pusikko, jorpakkoo vielä 2010. Alussa ihan hyviä mutkia mutta kasvaneet täytee pajua ja heinää.
Västiläkään ei ollut alkuunsa tommosta pusikko, jorpakkoo vielä 2010. Alussa ihan hyviä mutkia mutta kasvaneet täytee pajua ja heinää.
Noissa Secton recce-videoissa on aina todella laaja linssi / FOV minkä vuoksi mutkat ja nypyt ei näytä miltään. Ja vastaavasti vanhemmissa incareissa oli tosi kapeat. Onneksi nykyään myös harrastajat tekee noita recce-videoita paremmalla FOVilla.
Ei voi taas muuta sanoa kuin että #kylläbryhmänaikaan ei ollut puskia tienvarressa