Synttärionnitteluja F1-kuskeille

Saunatakki

Walk a Crooked Mile
Liittynyt
3.8.2014
Viestit
2483
Rubens "Rubinho" Barrichello, tuo kakkoskuljettajien aateliin kuuluva brasililainen ratinkääntäjä, täyttää tänään 53 vuotta.

Forum onnittelee.
 

Bukko

Voorumisti
Liittynyt
26.3.2019
Viestit
4456
Skotti saattaisi ollakin 1B, mutta Rubens oli ehta kakkoskuski. Toki oli nopeampi kuin edeltäjänsä Schumin tallikavereina niin ei nyt mikään 2Ö kuitenkaan.
 

BJohnson

Ukrainan aseistaja 🇺🇦
Liittynyt
11.3.2020
Viestit
6548
Meinasin mainita tuosta, Rubensin tokaisusta, edellisessä viestissäni, mutten viitsinyt moista potaskaa kirjoittaa. Rehellisyys maan periin tässä(kin) tapauksessa.
Siinähän se juitsu olikin, kun itse totesi olevansa, ei nyt ihan ykköskuski, mutta 1B uuden sopimuksen myötä.
Jännä että Button vei kuin kuoriämpäriä Ruupenia 2009.
 

Saunatakki

Walk a Crooked Mile
Liittynyt
3.8.2014
Viestit
2483
Asiantunteva ratinkääntäjä Martin Brundle täyttää tänään 66 vuotta.

Forum-kollektiivimme onnittelee.
 
Viimeksi muokattu:

Teme-84

Well-known member
Liittynyt
28.8.2003
Viestit
4687
Sijainti
Kokkola
Ehkä legendaarisin yhden voiton kuski, Jean Alesi tänään 61 vuotta. Onnea!

 

CCMK

Well-known member
Liittynyt
9.11.2009
Viestit
15343
Tänään täyttää Jean Alesin ohella mittavia vuosia varsinkin muuan Sir Jackie Stewart. 86 vuotta jo ikää 'Lentävällä Skotilla'!

Isä-Stewartilla oli mittava moottoriurheilu-ura oikeastaan enemmän tai vähemmän kaikessa muodossa kuin mitä vain voi olla.

Poika-Stewart eli Paul Stewart täyttää tänä vuonna myös jo melkoisen pyöreitä vuosia kerran erittäin nuorekkaana kaverina aloittaessaan nyt kuitenkin vanhuuden alkumetrit eli 60 vuotta täyttää lokakuussa.

Ja vastahan Paul Stewart tuntui olevan se monella tapaa hehkutettu nuorimies moottoriurheilusta puhuen jonka tilanne sitten ei niin lahjakas ollut aivan välttämättä ajajana, mutta sitäkin onnistuneempi tuntui olevan 1990-luvulla nuorekkaana tallipäällikkönäkin!

Ovat muuten samanikäisiä kuin miten Pulkkiset ovat eli Jorma ja Timo isä-poika-kaksikon osalta verraten ja puhuen.

Onnea kuitenkin Jackielle nyt syntymäpäivän kunniaksi!
 
Ylös