jjv
Arschloch
- Liittynyt
- 4.5.2005
- Viestit
- 26892
Tuollaisella sadekelillä saa melko maltillista vauhtia ohittaa vaikka olis mikä verrari alla.Tehoon tottuu. Tehon puutteeseen koskaan.
Tuollaisella sadekelillä saa melko maltillista vauhtia ohittaa vaikka olis mikä verrari alla.Tehoon tottuu. Tehon puutteeseen koskaan.
Virhe nro ITuollaisella sadekelillä saa melko maltillista vauhtia ohittaa vaikka olis mikä verrari alla.
Linja-auton kyydissä tulee paljon oltua ja niiden ohitukset rekoista on aina maltillisella nopeudella sattuneesta syystä. Aika usein joutuvat takaisin vasemmalta kaistalta palaamaan, muttei siinä mitään dramaattista ole. Takaisin voi aina palata. Tuosssa tiessä vaan ärsyttää, että suoraa on kilometritolkulla, mutta henkilöautot mahtuvat pienten kumpareiden taakse ja tulevat näkyville hyvinkin yllättäen.Virhe nro I
Ohittamista ei suoriteta maltillisella vauhdilla. Joko a) mennään ohi soveliaan ripeästi tai b) olosuhteiden ollessa liian huonot, jätetään edes haaveilematta ohituksesta.
Jos keli on ollut oikeasti kuvaillun paska niin aivolohkon pitää olla todella jäässä jos käydään kurkkimassa "rekan puolivälissä". Pientä tarkkuutta nyt kiitos.
(Arrogantti kommentointi voi olla myös reipas katalyytti keskustelulle. Anteeksi)
Ei me tästä väittelyä saada. Höpö, höpö ja ehkä vielä höpsis silti :thumbup:Linja-auton kyydissä tulee paljon oltua ja niiden ohitukset rekoista on aina maltillisella nopeudella sattuneesta syystä. Aika usein joutuvat takaisin vasemmalta kaistalta palaamaan, muttei siinä mitään dramaattista ole. Takaisin voi aina palata. Tuosssa tiessä vaan ärsyttää, että suoraa on kilometritolkulla, mutta henkilöautot mahtuvat pienten kumpareiden taakse ja tulevat näkyville hyvinkin yllättäen.
AustralianpaimenkoiriaMinkäs merkkisiä nää ovat? Sopivatko lampaan kanssa samaan? Paimenkoiria?
Eikun hankit suden niin pääset aika likelle.Dingo voisi ollakin mielenkiintoinen lemmikki.
Aika hatusta arvaukseni vedin, mut osui näköjään todella kohdalleen, kun käyttötarkoitusta mietin...pureehan nuo varmasti tarvittaessa napakasti persuksiinkin, uskoisin.Australianpaimenkoiria![]()
Joo samaa hymähdin että aika liki osuitAika hatusta arvaukseni vedin, mut osui näköjään todella kohdalleen, kun käyttötarkoitusta mietin...pureehan nuo varmasti tarvittaessa napakasti persuksiinkin, uskoisin.
Saattaisi olla, että teitin kissat kärsisivät noinkin luonnonmukaisesta lemmikkikumppanista? Saatan toki olla väärässäkin?Dingo voisi ollakin mielenkiintoinen lemmikki.
Älä saattana. Porissa pyöri joskus 80-luvulla yks Dingo. Olisko ollu salakuljetettu sekin lain?Saattaisi olla, että teitin kissat kärsisivät noinkin luonnonmukaisesta lemmikkikumppanista? Saatan toki olla väärässäkin?
Itsehän pidän Dingoa tosi hienona, arvoituksellisena ja hieman salaperäisenä eläimenä, mutta en kyllä ottaisi kotiini kera muiden eläinten. Enkä edes tiedä saako niitä edes Suomeen laillisesti tuoda? Villieläin kun tuo lain mukaan lienee?
Tuo porilainen Dingo on havaittu myöhemminkin useampaankin kertaan ja aina kun se havaitaan se on rahaa vailla, joten se tuntuu olevan perso rahalle.Älä saattana. Porissa pyöri joskus 80-luvulla yks Dingo. Olisko ollu salakuljetettu sekin lain?