Tänne kaikki lonkero-arvostelut

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Joni
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Höpö höpö, paras long drink tulee seuraavista aineksista:

Bombay-sapphire.jpg


+

greippi.jpg

Sulla oli väärä kuva. Korjasin oikein.
 
Teinikännivuosien jälkeen ei oo lonkeroa pystyny juomaan. Hyi vittu.
 
Nyt on maistettu sekä Saku Long Drinkkiä että Vergi Long Drinkkiä. Saku on kuin Greippi/sitruunalimpparia. Viina ei maistu siinä juuri lainkaan. Erittäin hyvä juopottelujuoma alaikäisille. Ja Vergi on lähes saman makuista kuin A.le.Coq G:N -long Drink. Prosentit ihan samat, joten voi hyvinkin olla samaa tavaraa.

Jonille mä suosittelen A.le.Coq Cranberry Long Drinkkiä maistettavaksi, kun noi karpalolonkerot maistuu ;) Itse en ole vielä maistanut, mutta keväällä aattelin laatikon hankkia.

Gin_Cranberry_200_102714.jpg

Joo tuo saku on todella raikkaan ja hyvänmakuista <3 Mastoin tuota alen karpaloa vime viron reisulla ja ei se oikeastaan niin hyvä ollut. Alen greippi ttosin maistuu ja mukava kuulla jos alren vastaavaa kun viron superalkosta sitä saa hintaan 12.50/pakki :ahem:
 
Tällähetkellä ykköslistallani on kaksi selvää: Nykyään en juo mitään karpalolonkeroita... Hyihyi. Greippi menee lähes merkittäin paitsi ei Kurkona.. Hyi.

Sff_LD_Lime_33cl_tlk.png


brandy.jpg
 
Allekirjoitan Jonin kommentin. Kyllä the boss tietää, mistä hän puhuu. Kampaamomiehiä nähkääs.
 
Odotan Renessanssineron kommenttia aiheeseen. Tuonee aivan uutta, lubenkatkuista hentainäkökulmaa keskusteluun.
 
Kyllä se Koffin Limelonkku vaan ykkösenä vielä on mutta ei pahaksi kakkoseksi jää se virosta saatava uusi ale kokin vesimeloni lonkerokaan. :ahem:
 
Ylös