Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol II

TÄÄLLÄ SATAA LUNTA IHAN SIKANA!

Ovesta ei pääse enää ulos :nope:

Tälläistä takatalvea ei ole nähty.
 
Aamukävelyllä löytyi kännykänraato. Nokia N900. Akku ja takakansi puuttui, mutta SIM-kortti näkyy olevan paikoillaan. Kaippa se on taas löytötavaratoimistokeikka edessä. :dunno:
 
Aamukävelyllä löytyi kännykänraato. Nokia N900. Akku ja takakansi puuttui, mutta SIM-kortti näkyy olevan paikoillaan. Kaippa se on taas löytötavaratoimistokeikka edessä. :dunno:

Taitaa aika iso osa löytökännyköistä jäädä löytäjänsä haltuun. Irtopisteet Olgsulle.
 
Poliisilaitoksen kautta kotiin. Tsau!

Hyvä homma! Itseltäin jäi kerran silmälasit liikuntahallille, enkä koskaan saanut niitä takaisin, vaikka kyselin hallilta ja löytötavaratoimistosta pariin otteeseen. En voi käsittää mitä iloa jollekin on toisen silmälaseista, ellei nyt sattumalta satu olemaan sama resepti. Mitä epäilen suht suuresti. Peukut rehellisille löytötavaratoimistoon kiikuttajille. :thumbup:
 
Eikö purpilla onnistunut taaskaan? ::D:D:DD:D

Itsehän sain kunnia maininnan. :ahem::cool:

No, perkele, ei.

Yritin vieläpä kieroilla ja mainostaa itseäni voittajana muissa toikeissa jotta juomaristo olisi edes vahingossa lipsauttanut mulle voiton.

Antaa olla. En taida jaksaa enää edes yrittää.
 
Aijaijaijai kun tuntuu hyvältä. Me ollaan lentopallon mestaruusliigan finaaleissa :alppu:
 
Ylös