Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol. III

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Yöllä kohti Rodosta :ahem:
[elitisti]
Rodos.
rofl.gif

[/elitisti]
 
Ihme homma, kun tietokoneen tuulettimeen 2005 syksystä lähtien pinttynyttä tuulettimen pölyä irrotettuani käyntiääni paljon hiljaisempi:alppu:
 
Ihme homma, kun tietokoneen tuulettimeen 2005 syksystä lähtien pinttynyttä tuulettimen pölyä irrotettuani käyntiääni paljon hiljaisempi:alppu:

Tuuletin käy sillä pölyllä. Jos poistat pölyn, tuuletin lakkaa pyörimästä ja on siten luonnollisesti paljon hiljasempi.
 
Vituttaa nuo kiinteistönvälittäjät jotka pommittavat itse taloaan myyviä puhelimitse ja sähköpostilla.

Olen näpäyttänyt jokaista.
Hä hä!
Sama tilanne oli, kun itse myin edellisen asunnon. Jps:llä oli hyviä vinkkejä, millä pahimmat häiriköt olisi saanut hiljaiseksi :D

Yksi jopa halusi oman esittelyajan eikä puhelimessa maininnut olevansa välittäjä. Yritti sitten ehdottaa taloa hänelle myyntiin - ei onnistunut. Mahtoi häntä vituttaa, kun samalla hetkellä talon ostanut pariskunta tuli toiselle katsontakierrokselle tekemään samalla kauppoja :D
 
Viimeksi muokattu:
Ei munkaan. Siellä sataa ihan liian vähän :rolleyes:

Mun mielestä rodoksen sääennusteen katsominen on ihan yhtä tyhjän kanssa. Vuodessa on about 350 aurinkoista päivää ja kesä-elokuu on sen 30 astetta joka päivä.
 
Vanhainkodissa oli nerokas ovikoodi. Kohdeyleisöön varmasti toimii.
 
Tuosta kyllä herää ihan ensimmäisenä ajatus, notta mihin tuota koodinäppäimistöä enää tarvitaan.
Sama hoituisi esim. isolla punaisella napilla ilman pienen näppäimistön pedanttisuutta vaativaa paineskelua.

big-red-button-300x300.jpg
 
Viimeksi muokattu:
Omassa elämässään sitä saa olla mitä huvittaa. Joitakin huvittaa tyylit Tauski Peltonen tai Matti Nykänen. Tai vaikkapa siten joku Reetu. Tai ihan mitä tahansa karmeutta. Saa olla, ei se ole kiellettyä, hirveitä juttuja kylläkin.

Mietin tässä kusen keltaisessa kauluspaidassani että olenko ihan yhtä paska jätkä kun nuo tuollaiset. Voi olla, mutta ainakin tajuaa ironian ja elämänsä satiirin. Stigille voisi ottaa ryypyn.

Ilahduin kuitenkin kovin kun näin avasin tämän lapun tyynyn alta taiteltuna. Tuntuu hullulta postata tätä, ei ehkä ole edes asiallista, mutta nimet on sutattu. Fiilis on vaan hyvä ja sitä haluaa jakaa. Vähän niinkuin Stigu.

Juup. Asiat on nyt hyvällä kehitysmallilla ja tästä on hyvä jatkaa.
 
Viimeksi muokattu:
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös