Runar ja Kyllikki
Next door to Alice
Menen nyt kera kaffeekupin puoleks tunniks lekottelemaan tohon terassille auringonpaahteeseen ja jos tämä sama touhu jatkuu kun tulen takaisin niin.... :frank::mad_old:
:wall:
No niin. Kiitokset tästä päivästä. Lähdenpä tästä päästäisen viettoon. Nähdään taas. (aprillia)
Toki. Varmaan tulee nähtyä ainakin yksi noitakin. (enkä mä mihinkää täältä mee vielä)Munarikasta pääsiäistä vaan :thumbup:
Helkatti. Omien laskujen mukaan oon nyt ajanut autolla ekan kuukauden aikana 2500km. Voisi melkein alkaa rajoittamaan.
Eipä ollut kaupassa MIGNON-MUNIA!
Meni sitten tämäkin pääsiäinen ns. vituksi.:thumbdown
Helkatti. Omien laskujen mukaan oon nyt ajanut autolla ekan kuukauden aikana 2500km. Voisi melkein alkaa rajoittamaan.
Kahden viikon ajot.![]()
Päräytä sitten tänne Epilän Valintataloon. Hyllyt kukkuroillaan Mignoneita.
Pääsiäinen pelastettu!
Vertailun vuoksi: Kun meitin, nyttemmin mun, kämppä on hommattu, kaupungin asukasluku oli siinä 10 000:ymmementuhannen kieppeillä
Suomalainen anarkismipuuskasta mielissään jatkaa hymyssä suin kulkuaan.
Kymmenen tai kakskytvuotta sitten olisin kussut vaikka poliisin tennareille. Enää ei kehtaa. Eikä silloinkaan ollut enempi tarvetta. Suhteellisen hyvin on suomalaisena viihtynyt omassa yhteiskunnassa.
Suomalainen näkee kyltin: "Sormien napsuttelu sallittu vain merkityllä alueella.", jonka jälkeen hän kävelee alueen viereen, pälyilee ympärilleen jottei kukaan vain näe, ja napsauttaa sormiaan vähän alueen ulkopuolella. Siitäs sai järjestelmä! Suomalainen anarkismipuuskasta mielissään jatkaa hymyssä suin kulkuaan.
Onhan sulla pelit tohon hommaan joilla kehtaa.
Tosin tänään uimahallilla tuli pikimusta Mutombo saunaan ja sillä oli vehje melkein polveen asti. Kyllä meitä minimuna-suomalaisia hävetti.![]()
Onhan sulla pelit tohon hommaan joilla kehtaa.
Tosin tänään uimahallilla tuli pikimusta Mutombo saunaan ja sillä oli vehje melkein polveen asti. Kyllä meitä minimuna-suomalaisia hävetti.![]()
Uimalassahan (ainakin meikäläisessä) on seinällä sellainen lätkä, missä on merkki ja kerrotaan, että sellaisen merkin omaavan henkilön ei tarvitse riisua itseään ilkosilleen. Pitäiskö olla jokin vastaava merkki, jossa kerrottais että sellaisen merkin omaava henkilö EI SAA riisua itseään ilkosilleen?