Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol. V

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
On muuten ihan hel-ve-tin liikuttavia nuo videot kun ameriikan itsenäisyyden palvelijat palailee yllätyksenä kotiin.
Youtube -> hakusanat homecoming surprise

Onneksi onnettoman vähäinen määrä näyteltyä kökköä, perustaso sopivaa itketystavaraa, kääpiöikäiset lapsosethan ei edes tajua mikä on homman nimi.
Itselle kolahtaa ne pätkät kun teini-ikäinen saa vanhempansa kotiin ja erityisesti ne rainat kun äiti saa poikansa himaan. Tekee mieli soittaa omalle äidille. Että kiitos ja anteeksi.

Krapula-aamuko näin vetää herkäksi?
 
Krapula-aamuko näin vetää herkäksi?

Ei ole mulla krapulaa.
Ymmärrän toki että et voi tunnustaa noiden videoiden herkistäneen sieluasi. Netissä pitää esittää kovaaa jätkää. Ihan normaalia.
 
Ei ole mulla krapulaa.
Ymmärrän toki että et voi tunnustaa noiden videoiden herkistäneen sieluasi. Netissä pitää esittää kovaaa jätkää. Ihan normaalia.

Etkö sä olekaan rappioalkoholisti? Vai eikö teille enää tule krapulaa lain'?
 
Rasistin kanssa väittely on kuin pelais apinan kanssa shakkia: Se kaataa kaikki nappulat, paskoo laudalle ja sitten loikkii omiensa luokse kehumaan voitollaan.
 
Me silakat ei tykätä jos meidän eläinkavereiden pelitapaa arvostellaan. Kostoksi menen katiskaan. Siitäs sait.
 
Ajattelin lähteä juoksemaan Vänärille vetoja, niin muistui mieleen että siellähän on joku pitkätukkien RokkiKokki. Vittu eikö ne vois mennä jonnekin korpeen soittamaan 'musiikkiaan' jossa ei ole säveltä, alkua tai loppua. Samaa paskaa jumputusta ja kiljumista kuin juutalaisen munat oven välissä ja vielä saranapuolella.

Vituttaa.:mad_old:

Kaipa se on Puijolle mentävä kuolemaan niihin mäkiin sitten. Eilen oli jotain kansainvälistä mäkikisaa siellä. Tehdään perkele verorahoilla joillekin eliiteille suorituspaikkoja, joita voi sitten 10 kuopiolaista käyttää. Ja nekin on ihan paskoja vielä siinä lajissa, kuten muutkin suomalaiset. Toista se oli, kun oli Tapio Kokkonen ja Mika Laitinen. Esko 'Piki' Rautionahoa unohtamatta. Ei ole mäestä sen jälkeen osattu hypätä. Ainakaan suomalaiset. :nope:

Toivotaan ettei tänään ole mitään mäkihyppyä siellä. Hiihtohissi pyörii kunnan sähkölaskulla keskellä kesää ihan suotta kun nuo 'urheilijat' (lue: alkoholistin alut ja muut aivovammaiset) harrastelee kun eivät osaa oikeita töitä tehdä.:thumbfh:

Noniin, siellähän hiihtohissi pyöri verorahoilla ja kuulutukset kaikas koko Puijonlaaksoon. Jakub Janda 'liiteli' 110 metriä ja joku hollantilainen (joka ei ainakaan ollut se lentävä sellainen) komeat 83,5 metriä. Kisamakkara pitäis kaikille noillekin antaa. Ja useampikin. Siinä luut natajaa kun kaverit tuli lämmittelylenkiltä vastaan. Kaameen näköisiä 'miehiä'.:nope: Mallia Buchenwald ja natsidietti.
 
Se olisi kohta viimeiset ralli hulinat edessä ja siitä sitten ilmeisesti baariin jatkamaan.
 
Se olisi kohta viimeiset ralli hulinat edessä ja siitä sitten ilmeisesti baariin jatkamaan.

Kai olet muistanut käydä kadunvaltauksessa huutamassa rallin vastaisia sloganeita? Siellä on parhaat bileet ja iloisimmat naarakset.
 
Kai olet muistanut käydä kadunvaltauksessa huutamassa rallin vastaisia sloganeita? Siellä on parhaat bileet ja iloisimmat naarakset.

En, mutta tunnen ihmisiä, jotka tuolla ovat joka vuosi käyneet. Pitävät rallista, mutta pitävät aina välipäivän hengaillakseen tuolla musiikkia kuuntelemassa, kuten enemmistö tuossa poppoossa kuulemma tekee. Tällä kertaa tosin rallit loppuvat samana päivänä, joten olettaisin väkeä valuvan aika paljon tuolta kettutyttö-tapahtumasta katsomaan palkintojenjakoa. :doubtful:
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös