Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol VI

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Suomalaisia on toisinaan kuvattu henkilöiksi jotka eivät juurikaan harjoita smalltalkia.
Tolen kertomuksen perusteella tämä ikiaikainen, kansallinen perintö ja kulttuuri on murskaantumaisillaan. Nykyteinit selvästi tekevät rajusti töitä synnyttääkseen startterin smalltalkille.
Paheksun. Ihailen kuitenkin Tolen kykyä puolustaa suomalaisuuden perintöä kulttuurimuutoksen ilmeisen vääjäämättömästi tulossa olevalta rappiolta.
Pysytään lujana!
 
Fillaroit täysiä ja jos poika ei pysy peesissä niin rankkua. Oppiipahan.
 
Fillaroit täysiä ja jos poika ei pysy peesissä niin rankkua. Oppiipahan.

Toimin samoin. Ajettiin pojan kanssa 38 km lenkki ja jätkä lähti 'myrkyttämään' viimeisissä ylämäissä.

Seuraavalla kerralla ajettiin yli 72 km, ja se söi kaverin kirihalut tyystiin.
 
Huh huh, olipa kova uintitreeni. Lisäksi kun alla oli keskiviikolta ja torstailta vk/mk treenit, niin ei eilinen palauttava uinti sitten kerennyt palauttaa. Eka satku ja hapot. :o Loppu 2900 metriä menikin sitten enämpi tai vähämpi hampaat irvessä.

Taijanpa silpasta vähän punkkua huiviin tänään. Ja fisua ja amarulaa.
Päästäpä edes 290 metriä hapotuksen jälkeen.
 
Kylläpäs olen tyytyväinen itseeni, kun sain tarmonpuuskan ja imuroin ja putsasin muutenkin auton sisätilat. Sujuu se näköjään näinkin. Ennen olen vierastanut/ujostellut lämpötolppa/parkkiruutuimurointia. Koirankarvoja oli ihan reippaasti. :o Tulipahan naapurustolle jotain seurattavaa.
 
Ovat muuten syömässä just, kyselevä teini ja meidän kaks nuorinta. Kuulin keittiöstä kommentin "Kato, se otti noi juustot tosta sämpylän päältä ja nyt se syö niitä! Syöks se juustot eka?"

Vesi valuu silmistä ku hihittelen itsekseni lail' mielipuolen.
Ihan mukava hahmohan tuo on, ei siinä mitään.
 
Ovat muuten syömässä just, kyselevä teini ja meidän kaks nuorinta. Kuulin keittiöstä kommentin "Kato, se otti noi juustot tosta sämpylän päältä ja nyt se syö niitä! Syöks se juustot eka?"

Vesi valuu silmistä ku hihittelen itsekseni lail' mielipuolen.
Ihan mukava hahmohan tuo on, ei siinä mitään.

:D

Et viittis vähän äänittää meillekin hihiteltävää?
 
Matkalla Tampereelle taakseni tuli istuutumaan pikkanen äijä joka oli kieltämättä vähän sen näköinenkin, että kirjoista on luettu muutakin kuin takakannet. Puoli tuntia puhua puhelimeensa hän. Koko ajan sellaista saatanan pätemistä jollain knoppitiedoilla. Aiheet vaihteli NMT-puhelinten tekniikasta 1300-luvun Englannin aatelisiin. Ja ärsyttävän nasaalilla äänellä tietysti.

Olen aivan varma ettei se oikeastaan edes soittanut kellekään. Ei tuollaisen kanssa voi kukaan vapaaehtoisesti tekemisissä olla. Normaalit ihmiset eivät jaksa kuunnella tuollaista ja kaksi tuollaista ei riitelemättä toisiaan pysty kuuntelemaan.

Tuon jälkeen olikin nautittavaa paluumatkalla kuunnella normaalia pissisteinien pahanhenkistä juoruilua poissaolevista kollegoistaan.
 
Kaunis, mutta masentavan huono-onninen missi: Harmi Kuusela.
Tarina on tosi.
 
:D

Et viittis vähän äänittää meillekin hihiteltävää?

Mulla kävi toi äänittäminen aiemmin mielessä, ei tosin foorumilaisia varten, mutta en halua joutua vanhempiens' kanssa huonoihin väleihin. Ja sehän siitä seurais, kun saisivat tietää, että lastansa salaa äänittelen, ja vielä muille äänityksiä soittelen. Eikä se taida muutenkaan olla kovin soveliasta.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös