Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol X

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
No jopas. Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis. Jne.
Ei kannata näköjään huudella muuallakaan.


european-swear-words.jpg
 
Suomen lentopallijoukkue Euroopan kisoissa on koko joukkueella samanlaisella hiustyylillä edustettuna. Eli vedetty muutaman millin koneella ns. muliksi.
 
Unohdin jo, mitä piti kirjoittaa. :o Lähdenpä tästä taas 'kertausharjoituksiin'.
 
Eläinlääkärit yrittivät saada Sting-delfiinin nielemään kameran, jotta sen keuhkot voitaisiin kuvata, mutta Sting on aivan paniikin partaalla.
 
Hauskan näköinen seurue oli lähdössä Hahnin kentältä Stanstediin. Aikuisia, enimmäkseen miehiä ja muutama lapsi. Niillä oli mukana useita palkintopystejä joissa oli puinen kehikko ja pieni karatepotkijan patsas. Vaikka aikuiset enimmäkseen niitä kantoivatkin, epäilen lasten kisoista olleen kyse, sillä miehet olivat sen näköisiä, että tuskin jalka kovin korkealle nousee, mutta iskuja oli kyllä otettu vastaan elämän koulussa. Äijät oli suttuisissa vaatteissa, joillakin wife beater -paitaa, käsivarret tatuloituja, rasvaiset hiukset sekaisin, parransänkeä, monilla valtavaa kaljamahaa, parilla tyypillä posket lommoilla kuin narkkareilla. Selkeesti oli lähetetty parhaimmisto maailmalle Britanniaa edustamaan.
 
Eläinlääkärit yrittivät saada Sting-delfiinin nielemään kameran, jotta sen keuhkot voitaisiin kuvata, mutta Sting on aivan paniikin partaalla.

En väitä olevani mikään asiantuntija, mutta jotenkin tuntuu siltä, etteivät delfiinin keuhkot ole sen vatsassa.
 
Kyseinen kommentti koskee lähivuosien kehitystä yleisellä tasolla. Ei henkilökohtaista, joka taas on sangen posetiivista.
 
Yksityishenkilönä, kännissä ja läpällä imin sitä kullia.
 
Ehkä kyseessä on satiiri, parodia, kärjistys tai asia on tulkittu väärin. Joka tapauksessa sananvapaus öy öy öy.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös