Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol XII

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Huomenna katsomaan ku äijät tuuppaa menemään DTM:ssä. Toivottavasti on hinureita tarpeeks. Siellähän ei pusuja säästellä ja helposti ottaa perä osumaa.
 
Lähden ristiretkelle hankkiakseni listanauloja. Tai vaihtoehtoisesti listojen kiinnitykseen soveltuvaa liimaa.
Jännittää.
 
Me oomma paukutellut listat kiinni naulapyssyllä, jossa on 40 mm "naulat". Pyssy on tosin paineilmalla, mutta on vastaavia sähköisiäkin.

Manuaalivasaralla en suostu enää listahommiin, mutta ymmärrän kyllä, että koneen hankinta yhden huoneen listoittamiseen on ehkä yliampuvaa.
 
Manuaalivasaralla en suostu enää listahommiin, mutta ymmärrän kyllä, että koneen hankinta yhden huoneen listoittamiseen on ehkä yliampuvaa.

S'oon juuri näin. Toki on huoneita muutama, mutta ei silti riittävästi että saisin perusteltua itselleni aparaatin hankinnan joka tämän jälkeen jäisi vaille käyttöä lain.
 
Halpisnaulain maksaa 20 - 30 €. Jos kompura ja letku on olemassa tai lainattavissa, haukkuu hankinta hintansa.
 
Asiaa kannatta miettiä vielä ainakin viikko, pari, ettei vain tule naulattua listoja kiinni väärällä menetelmällä.
 
Se on juuri näin. Mitä siitäkin tulisi jos haluttuun lopputulokseen olisi päästy väärin keinoin? No ei sitten yhtään mitään.
 
Nyt lyömään vetoa, että kumpi tulee ensiksi: joulupukki vai Fagikselta ilmoitus, että se yksi jalkalista on nyt kiinnitetty.
 
Eikun ovien ynnä ikkunoiden pokia minä tässä. Ja ekahan on jo kiinni. Sehän tässä eniten vituttaakin.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös