Sam
Muumipappa
Vittu. Lounasreissulla käytin rautatientorin metroasemaa kun on tänään avattu. Kahteen haastatteluun jouduin asian tiimoilta. Toinen lehti, toinen televisio. :mad_old:
Siitä se tosi-TV-ura urkenee
Vittu. Lounasreissulla käytin rautatientorin metroasemaa kun on tänään avattu. Kahteen haastatteluun jouduin asian tiimoilta. Toinen lehti, toinen televisio. :mad_old:
Siitä se tosi-TV-ura urkeneeKohta kimpussasi on Seiskan ja Hymyn toimittajat.
Se on nyt vain sitten ajan kysymys, milloin Tuksu ja BB:n kohupari lyöttäytyy tämän uuden tv-nousukkaan seuraan.
Siis kerroinko jo kun Tuksu tuli pari viikkoa sitten Kaisaniemen metroportaissa vastaan (itse ajelin ylös, Tuksu alas)? Olihan majesteetillinen näky siinä itseään kiiltävästä sivuseinästä peilaillessaan!
Keuhkoputkentulehdus!
Keuhkokuva, EKG ja verenkuva ok. Huh!
Hb 131:thumbfh:
No voi vittu. Kohtuutontahan toi jo on. Onkohan tuossa tulehduskierteen takana jotain yleisempää syytä? Ajatellut kokeilla erityisruokavaliota tai jotain?
Mikäs se olikaan sen mukavampaa kerrostalossa kera käytävähupelimen asua kuin känniset tutut ja puolitutut klo5 yöllä rimputtelemessa alaovelta:thumbup:Joku soitti yläkerran aulassa olleeseen puhelimeeni. Lapset heräsivät.
En vastaa illalla vieraisiin numeroihin koska siellä on yleensä joku perkeleen peelo soittamassa että pitäisi saada ovi auki tms. - tietämättä että mä en hoitele niitä hommia, enkä edes osaa sanoa kuka niitä mahdollisesti missäkin kiinteistössä hoitaa.
Tätä se on kun on töissä putiikissa joka isännöi yli 20 000 asukkaan kiinteistöjä.
Ei.Pitäisköhän lopettaa kännissä kirjoittelu, jos kyseessä lopputyö?
:alppu:
Mittasin liian selvinpäin. Oikea lukema 41% inflaatiolle. Pitää juoda lisää, niin kohta se on miinusmerkkinen.Havaintoja: 2 viikossa inflaatio laukannut sitä rataa, että vuoden päästä ruoka maksaa tuplaten tähän hetkeen nähden.
Tätä se on kun on töissä putiikissa joka isännöi yli 20 000 asukkaan kiinteistöjä.
Laitanpas ihan piruuttani tuon tiedon tähänkin toikkiin.Tuorein säähavainto: 17.2.2010 7:40 Suomen aikaa
Lämpötila -31,2 °C; kosteus 71 %; kastepiste -34,8 °C;
tyyntä; paine 1020,8 hPa; näkyvyys yli 20 km.