AnttiL
Reittinörtti
Mikä muodostui Tommi Mäkisen ja Colin McRaen väliseksi perinteeksi ennen Jyskälää?
Enduropyörillä ajelu
Mikä muodostui Tommi Mäkisen ja Colin McRaen väliseksi perinteeksi ennen Jyskälää?
Viimeinen B-ryhmän nelivetoauto Laajavuoren pätkällä, koska ja kuka ajoi?
Enduropyörillä ajelu
Viimeinen B-ryhmän nelivetoauto Laajavuoren pätkällä, koska ja kuka ajoi?
Mika Arpiainen MG Metrolla Suurajoissa 1986? En tiedä onko siellä sitten jotain sprinttikisoja ajettu myöhemmin? Historicissa ei taida olla nelivetoisia B-ryhmäläisiä? Joku näytösajo?
EDIT: Vaikka olisi jäänyt Suurajoihin niin ei se kyllä voi Arpiainen olla silti...
Voisko olla niinkin myöhään kuin 1988? Kuskeista ei mitään tietoa, mutta varmaankin ranskalaisia ja autona Citroen Visa.
Korsikan ja Katalonian MM-rallit 1999 kuskina edesmennyt Philippe Bugalski Citroen Xsara Kit Carilla.Kaksi viimeistä 2WD autolla voitettua MM-osakilpailua ?
Kuka, koska ja missä?
Korsikan ja Katalonian MM-rallit 1999 kuskina edesmennyt Philippe Bugalski Citroen Xsara Kit Carilla.
Kuka maailmanmestari on ottanut osaa San Remo ralliin 4- 6- ja 8-sylinterisellä moottorilla varustetulla autolla?
Viimeinen B-ryhmän nelivetoauto Laajavuoren pätkällä, koska ja kuka ajoi?
Hannuha ajoi safarin etuveto opelilla jossain vaiheessa.
.
Vuosi oli 1988. Kysynkin tähän liittyen: Kuka oli Hannun kartanlukijana tässä kisassa?
Seppo Harjanne
On kyllä :thumbup: Toivoisin vielä enemmän arvauksia ennen jostain tietolähteestä tarkistamista, tulee hauskempaa, kun oikeaa vastausta ei pamauteta parin minuutin sisään kysymyksestä. Tai sit porukka vaan oikeesti tietää nää jutut ulkomuistista... :alppu:
Toinen(ehkä molemmat?)osallistui vuonna 1973 kotimaassaan kuuluisaan ralliin,kuljettajanaan Ford Escortissa myöhemmin erittäinkin tunnettu autourheilija.joka voitti MM-osakilpailuja.
Voihan sitä yrittää rakentaa kysymyksen jota ei netistä heti löydä.
Olit oikeassa. Luulin että Lampinen ajoi Stratoksella Ruotsissa jo 1975, mutta alla olikin Lancia Beta. Se ei kai ollut keskimoottoriauto :frank:
Vielä Suurajoista: vähäisin sylinterien lukumäärä osallistuneessa autossa.