Jaa.
Minua ei. Jos hakijoita on 500 niin onhan se saatanmoinen ralli jokaiselle lähettää se läpäpä...ei osunutvalintajuurisinuun...läpäpä - kirje kaikille.
Lienee selvä että jos viikko hakuajan jälkeen ei kuulu mitään, kannattaa vaihtaa uusi mato koukkuun.
Kansantaloudellisestikin turhaa ajan haaskausta kuluttaa aikaa moiseen vastaushärdelliin. Peli on kovaa ja sillä sipuloidi.
Lisäksi voisi sopia kansallisesti tämän eli jos viikon päästä ei kuulu mitään, niin turha odottaa muuta vastausta. Kuinka se edesauttaa työllistymistä tai talouden nousua postittamalla ne 500 läpäläpä -kirjettä kun asia voidaan hoitaa helpommin?
Ei kai kukaan luule että tuli valituksi ja ei vaan saanut epähuomiossa kirjettä siitä?
*lähettelee läpäläpä-kortteja kera omakuvan, missä olen tulostanut jokaisen hakemuksen erikseen ja leimannut siihen päälle punaisella: FAIL!*
Voi paska.
Sinäkin kulli suorana suu vaahdossa höyryät insinööreistä sitä sun tätä.
No vittu duunia kaatui niskaan oikein kunnolla ja pitää lähtee kiertämään maailmaa. Oon yleensä onnistunut välttämään nämä nakit jollain tavalla, mutta nyt lankesi korkojen kera.
Perse penkkiin ja ammattiliiton juttusille!:frank:
Mulle tullut työnhakuilmotuksia sähköpostiin, vaikken ole mikään työnantaja. Siellä ne nyt hengitystä pidättäen vastausta odottaa kolmatta vuotta.Ihan vaan perustietona kerrottakoon että kaupallisessa koulutuksessa on ihan peruskauraa opettaa vastaamaan työhakuilmoituksiin.
Tässä urakehityksen ABC.
Tässä urakehityksen ABC.
Kaikki vaan peliä kapitalistin vuoksi!
No, maailma ei vaan mene viisivuotissuunnitelmien mukaan ja sunkin pitää ansaita leipä sen mukaan.
Toivon itse löytäväni töitä pian, koska eläkeikään on vielä 13 vuotta aikaa ja haluaisin tämän ajan panostaa täpöllä ammattiini ja tulla siinä hommassa mestariksi, ja jonka homman voin hyvällä omnallatunnolla sitten luovuttaa eteenpäin.
Ammattiylpeus ennen rahaa on mun motto, teki sitten mitä hommaa tahansa elääkseen.
Päivääkään en tekis töitä jos ei olis pakko.
No, se on sun valintasi.
Mun motiivi on kyllä ollut toisenlainen.
No, se on sun valintasi.
Mun motiivi on kyllä ollut toisenlainen.
Eikä insinöörit jää eläkkeelle 63-vuotiaina.
65 vuotiaina mun ikäluokka.
Ollaanpa tarkkoina siellä.