Oliverlla kuusi vuotta takana RAlly1/Rally2 autolla. Samilla 4. On siinä kuitenkin eroa.Itse sä olet tässä pihalla. Pajari on vedellyt samoja kisoja rally2 autolla, joten kokemusta löytyy. Kun vertaa esim. Rovanperään, joka ajoi palkintopallille heti toisessa wrc-kisassaan ruotsissa, niin eroa on kuin yöllä ja päivällä. Kalle ei pahemmin kokemusta hakemut,vaan se vauhti oli lähes heti siellä.
Se ei ole vanhanaikainen näkemys, ettei kisaan lähdettäisi täysillä, totta hemmetissä pitää lähteä, ellei ole joku luuseri, hullujako puhut!?
”Oliver paljon kokeneempi kuljettajana verrattuna samiin”
Onko pajarilla nyt 10 kisaa rally1 autossa ja Oliverilla 14, eli eipä tuossa paljoa eroa ole,tsiisus sentään!
Ja luulet ihan oikeasti että Toyotalla tai Hyundailla päästetään ekaa kautta ajava kaveri vetämään joka kisaan ihan niin kuin huvittaa ja täysillä voittoa tavoitellen??? Heheheheheheeeeeee... Päivän naurut... Mutta juu. Jätetään tähän. Kiitos hei.