Löytyy myös Pasilasta ihan aseman vierestä.Tätä on pakko suositella! On muuten muuttanut Porvookadulle, taitaa olla 3 tai 5 tarkempi osoite.
Loppu bulkkijukurttien syönti kyllä nyt. :ahem:
Just niin. Tekis mieli vetää asiasta herneet kassalla, mutta nehän on siellä vaan töissä.Etukortteja enemmän ärsyttää se, että joka saatanan putiikissa kassalla kysytään sitä "etukorttia". NO EI OO!
niinpä, ja selvästikin ne on ohjeistettu kysymään korttia jokaiselta. Tympii silti.Just niin. Tekis mieli vetää asiasta herneet kassalla, mutta nehän on siellä vaan töissä.
Jos haluat, että kassaakin tympii, niin voithan aina vähäsen hassutella. Kun kysytään: "Onko eskorttia?", niin voithan aina vastata tosi hauskasti ja omaperäisesti: "Ei oo ku mulla on Mersu, HÄHÄHÄHÄHÄ!" :thumbup:niinpä, ja selvästikin ne on ohjeistettu kysymään korttia jokaiselta. Tympii silti.
Et saa, sossuhan on maksanut rahaa sinulle, eikä päinvastoin.:alppu:Pakotettuna mulla on kaikkien kauppojen kortit, tosin käytän käytännössä ainoastaan stockan exclusive-korttia, joka ei tunnu yhtä kusetukselta kuin muut kantis-järjestelmät.
S(ossu)-ryhmittymän kortti on jopa niin turha lompakontäyte, että voisin ihan hyvin luopua siitä. Eikö siitä saa sen osuusmaksun pois kun lopettaa?
Jos kerran sulla on mun tilitietoja käytettävissä, kertoisitko mihin pankkiin ja mille tilille saan avustuksia?Et saa, sossuhan on maksanut rahaa sinulle, eikä päinvastoin.:alppu:
Ei tuollaisia tietoja ole, kerroit vaan omistavasi tuon sossu-kortin...Jos kerran sulla on mun tilitietoja käytettävissä, kertoisitko mihin pankkiin ja mille tilille saan avustuksia?
Täytyy vaan pitää ostokset 500 ja 600 euron välillä niin mitään eroa ei ole. Oikeastaan aika maksimi mitä tohon puljuun kuukaudessa edes kiinnostaa laittaa rahaa. Ennemmin laitan rahani Lidliin ja Tarjoustaloon.Hesalaisten osuuskauppa ei kovin mairittelevasti jäseniään palkitse.
Muuna aikana Lidlistä evästä. S-ketjua tullut käytettyä viimeksi, kun kävin talvirenkaisiin ilmaa laittamassa viikonloppuna ABC:lla.Plussahuoraan nykyisin.