Miten pukeudut? Mitä kenkiä käytät?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Joni
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Ainut paikka, jossa muistan pitkiksiä viime vuosien aikana käyttäneeni on laskettelurinne.

Mä käytän kesälläkin työmatkalla 'sadehousuja' joissa on lämpimähkö vuori, joten ulkolämpötilassa ei lähiaikoina pitkiksiä tarvinne. Mut töissä alkaa olla paikoitellen viileää, haalarikangas ei niin hirveästi lämmitä. Toisaalta välillä on sitten hiki, aina vähän vaikeaa tuo työpukeutuminen.
 
Mä oon kyllä JannuJermaelVilhelmin linjoilla siinä, että munia ei kannata kyllä palelluttaa vähäisimmässäkään määrin. Tai no, ei se multa toki pois ole. Itsepähän vanhana kärvistelette.
 
Mutta eivätkö lyhyet kalsarit (tai ns. bokserit) tarjoa ihan yhtä paljon kangasta hävyn suojaksi kuin pitkät kalsarit? Vai auttaako se pippelin lämpötilaan, että jalat on lämpimät.
 
Mä oon kyllä JannuJermaelVilhelmin linjoilla siinä, että munia ei kannata kyllä palelluttaa vähäisimmässäkään määrin. Tai no, ei se multa toki pois ole. Itsepähän vanhana kärvistelette.
Kuka tässä on munia palelluttamassa? Empiirisen kokemukseni perusteella tiedän, että pitkikset, lähes kaikissa olosuhteissa, alkavat AHDISTAA.
 
Harmi ettei laatutason CIHM:oja saa kun qummit tiellä mutjoo ainakaan ei ennenaikaista kuolemaa!
 
Fägis pukeutuu ilmeisesti "Its ok" paitoihin! Aaa!
 
Hei ette oo yhtään toikin säännöissä mukana. Fägis, Rene ja Alppu viikon jäähylle oppimaan. Modet!
 
Mites CIM liittyy pukeutumiseen? :doubtful:
En tiedä, mutta avattaresta päätellen voisit haluta tulla messiin tähän:
Bikini Haaste on fitness-ammattilaisten kehittämä uskomattoman tehokas treeniohjelma sinulle, joka jo käyt salilla tai urheilet jonkin verran.

Päivitä treenirutiinisi aivan uudelle tasolle!

Rasva palaa kovempaa kuin koskaan ja tulet saamaan äärimmäisen kireät ja timmit lihakset. Nauti pepusta, josta muut kadehtivat!
Kokeile Bikini Haastetta tästä
Sain haasteen äsken. Sopisi varmaan sullekin, jos naama tuon näköinen kuin sulla. Niin miltä mahtaisi perseesi näyttää?
 
Mites CIM liittyy pukeutumiseen? :doubtful:

No ei niin mutta noi toiset alotti panohommakeskustelun joten heidän syy. Sit oli vaa pakko lisää tärkeä miinus seikka siihen. Anteeksi.. Mutjoo mun toikki.
 
Ylös