Monza: Ennakko ja harjoitukset

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Capello
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
prkl ku en kerenny harkkoi näkemään ! Kellekkä se nyt heilutteli ? :D
Toinen Saubereista "pilasi" miehen viimeisen nopean kierroksen ajamalla edellä Parabolicassa. Alonso olisi varmasti ainakin omasta mielestään ajanut tuolla kierroksella harjoitusten nopeimman ajan ja omistanut sen tifoseille :rolleyes:
 
El Bancon kädet taas heiluu.:D Tiukka aika-ajo tulossa,voisi pistää pari riviä vetämään.

On se kyllä aika pelle kun jaksaa niitä hanskojaan tuuletella mitättömistä syistä...

Aika-ajoveikkaukseni on
1: Vettel
2: Hämppy
3: Nappi
4: webber(jos auto kestää)
5: Lonzo
6: Massa
7: Nico
 
Mikäköhän Fernandoa vaivaa ?
Pitäisikö toisen ajaa pois radalta ettei takana tuleva Fernando vain joudu lähellekkään ketään? :eek:
 
no tollanenhan toi o ikävä kyllä ollut jo pitkään. Kaippa se kuvittelee et kaikkien pitäisi väistää kun hänen punainen autonsa tulee. Olen naureskellut useampana viikonloppuna ku se kaveri heiluttelee käsiiään kun joku ajaa edessä. Mielestäni alonsolla ei ole vielä mitään etuoikeutta radan käyttöön. Mutta voihan se olla vielä tulossa. Sen verran suuressa roolissa toi santander näkyy radoilla välillä olevan
 
Tuossa vertailivat Schumia ja Clarkia.

Yksi "erikoisuus" Jimmyn tuloksissa on, että hän ei tullut kakkoseksi juuri koskaan. Joko hän oli voitti, tai auto hajosi melkeinpä.

Ja Timppa jaksaa hehkuttaa toista päivää, miten on aina ajettu Monzassa. Mitenkäs vuonna 1980?

Harvinaisen "jännä" kolmas harkka oli kyllä.
 
Lieköhän tässäkin kisassa voittajalle jaossa pokaalin sijaan kolmiulotteinen Santanderin logo, kuten Saksan kisassa. Silloin oli harvinaisen osuvaa, että Alonso voitti juuri sen kisan ja juuri kyseisellä tyylillä :D En tiedä muista, mutta kyllä itseä ainakin kyrsisi, jos voittaisi kisan ja saisi palkinnoksi jonkin ökypankin mainoksen hyllyn reunalle laitettavaksi.
 
Ylös