Jellinek
Banned
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_valtioista_inhimillisen_kehityksen_indeksin_mukaan
-Vastaväitteitä kaivataan ilomielin! :frank:
-Vastaväitteitä kaivataan ilomielin! :frank:
*mielin iloisin* Eio. *mielin iloisin*Vastaväitteitä kaivataan ilomielin!
Ja hakisit halpaa viinaa Suomesta?Norja on kyllä hyvä maa. Ei siinä mitään, mielummin olisin syntynyt Norjaan kuin tänne. :ahem:
Siltä kantila en katsonut asiaa, mutta jos olisin Norjalainen, niin tuskin olisin työtön (ensi maantaina olen) alkohosti.Ja hakisit halpaa viinaa Suomesta?
Ryhdy elämäntapatyöttömäksi. Arvostavat enemmän halpaa viinaa, kuin työmahdollisuuksia.Siltä kantila en katsonut asiaa, mutta jos olisin Norjalainen, niin tuskin olisin työtön (ensi maantaina olen) alkohosti.
Mitäpä sitä vastaan väittämään yhdelle tutkimukselle.http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_valtioista_inhimillisen_kehityksen_indeksin_mukaan
-Vastaväitteitä kaivataan ilomielin! :frank:
Suomihan ON Norjaa edellä. Ainakin tunnin!Mielestäin Suomen pitäisi olla Norjaa edellä, koska heillä ei ole:
-Kalakukkoa
-Kahta mulkkua naapurina
-Mikko Alataloa
-Timo Jutilan MM95 lämäriä
Totta. Wikipedian julkaisema tutkimus on arvoton.Suomihan ON Norjaa edellä. Ainakin tunnin!