Näistä kaikista pääsee helposti eroon. Vie torstaina iltapäivällä kaikki firman kahvihuoneeseen ja järjestää paikallaolijoiden kesken arpajaiset. Niin oon itse tehny kunnen tee viidellä leditaskulampulla mitään.MÄ EN TARVITSE KAHDEKSATTA FILEERAUSVEISTÄ!!!
Sä olet ilmeisesti enempi asiakas kuin toimittaja tai konsultti.Toistaiseksi tontut on tuoneet työpöydälleni:
Asia on tällä selvä.4 Konjakkipulloa (2xRellu, Lexicon, Claude Chatelier)
1 Koskenkorva Vodka coolerissa
1 laatikko Sandelsia
2 ploa punaviiniä (Castillero del Diablo, Tarpaca La Cuesta)
2 ploa valkkaria ( Chateu Carsin L'Etiquette Grise, Bremmer Calmont Riesling)
...Ja joulu on vasta tulossa. :jaska:
Viimejouluisia pulloja on edelleen kaapissa.
Ei kun ne pitää viedä aina perjantai-iltapäivällä sinne kahvihuoneeseen. Näin ollen ne, joilla on tapana livistää perjantaisin aikaisemmin kotiin, eivät saa ikinä mitään :frank: Sama juttu pulla/kakkutarjoilun kanssa.Näistä kaikista pääsee helposti eroon. Vie torstaina iltapäivällä kaikki firman kahvihuoneeseen ja järjestää paikallaolijoiden kesken arpajaiset. Niin oon itse tehny kunnen tee viidellä leditaskulampulla mitään.
Joo, sanoisin, notta en suoranaisesti asiakas, mutta useimmiten asiakkaan näkyvin edustaja.Sä olet ilmeisesti enempi asiakas kuin toimittaja tai konsultti.
Jos löisi aina sen pöytään yhden pystyyn joka ilmestyy töihin enemmän kuin 15 minuuttia myöhässä. Tällä viissiin pääsisin niistä eroon noin neljässä päivässä.Näistä kaikista pääsee helposti eroon. Vie torstaina iltapäivällä kaikki firman kahvihuoneeseen ja järjestää paikallaolijoiden kesken arpajaiset. Niin oon itse tehny kunnen tee viidellä leditaskulampulla mitään.
Mietin tuossa juuri, että missähän seuraava möötte mahtaa olla.Asia on tällä selvä.
Enää ei tarvitse kenkään miettiä missä seuraava möötte on.
Turengissahan se lie.Mietin tuossa juuri, että missähän seuraava möötte mahtaa olla.
Hieno homma! Kamerat ja putket mukaan!Turengissahan se lie.
Ei kun ne pitää viedä aina perjantai-iltapäivällä sinne kahvihuoneeseen.
Tallinnassa. Kutsun ainaskin Lenna Kuurmaan, mutta tiedä sitten tulisiko.Mietin tuossa juuri, että missähän seuraava möötte mahtaa olla.
Aion tulla housuuni jos tulee.Tallinnassa. Kutsun ainaskin Lenna Kuurmaan, mutta tiedä sitten tulisiko.
Jep, meiltä lähti tänävuonna joululahjarahat Lastenklinikoille.Joo toi on hyvä mitä onneksi jo jotkut firmat tekeekin että käyttää sen 10 000 euroa tms hyväntekeväisyyteen kuin krääsäjoululahjoihin tai siihen konjakki/viinipulloon.
Taidatte vetää nimiä lappuihin aika hövelisti, kun noin paljon krääsää tulee. Meikäläiselle on pudonnut vasta kossucooleri ja joku viinisetti. Firman lahjalle en keksinyt äkkiseltään mitään käyttöä, tainnu lahjan hankkija tarvita vaan itelleen just semmosta just nyt.Joo, sanoisin, notta en suoranaisesti asiakas, mutta useimmiten asiakkaan näkyvin edustaja.