toleranssisiipi
Langennut enkeli
Olen amiraali. Huh hah hei ja rommia pullo.
Why's the rum gone?!Olen amiraali. Huh hah hei ja rommia pullo.
Tää on just näitä meidän merikarhujen polttavia kysymyksiä joka päivä.Why's the rum gone?!
Elämän raadollisuus tulee siellä esille, mutta jos on elänyt silkassa pumpulissa ja sitten kun joutuukin hikoilemaan ja kuuntelemaan vittuilua olan takaa, niin saattaahan se olla kova paikka :wink:Hullu mies! Mutta meitä on moneksi.
Mullakin se tavallaan muutti elämän mutta huonoon suuntaan. Ennen positiivisesta ja ihmisiä rakastavasta Albertista tuli kyyninen ja epäluuloinen ihmisraunio. En ollut tajunnut, että maailmassa voi olla niin kauheita ihmisiä, kuin mihin armeijassa törmäsin. Siinä mielessä tietysti opettavainen silmienavaus.
Ei se hikoilu ja vittuilu mitään, vaan kyllä sinne oli oikeasti osunut edustava kokoelma kansakuntamme epäluotettavinta ja rikollisinta aineistoa, niin varusmiehiin kuin kouluttajiin. Yhtäkään kaveria ei sieltä jäänyt. Mutta pohjimmiltaan ikuinen epäluottamus ihmisiin ja heidän pahuuteensa jäi.Elämän raadollisuus tulee siellä esille, mutta jos on elänyt silkassa pumpulissa ja sitten kun joutuukin hikoilemaan ja kuuntelemaan vittuilua olan takaa, niin saattaahan se olla kova paikka :wink:
Siis sä nyt puhut F1-forumista ilmeisesti?Ei se hikoilu ja vittuilu mitään, vaan kyllä sinne oli oikeasti osunut edustava kokoelma kansakuntamme epäluotettavinta ja rikollisinta aineistoa. Yhtäkään kaveria ei sieltä jäänyt. Mutta pohjimmiltaan ikuinen epäluottamus ihmisiin ja heidän pahuuteensa jäi.
Tietysti. Mistäs muusta?Siis sä nyt puhut F1-forumista ilmeisesti?
Oli alikessuna Säkylässä ja mun tuvassa oli yks heppu joka oli tappanut.Ei se hikoilu ja vittuilu mitään, vaan kyllä sinne oli oikeasti osunut edustava kokoelma kansakuntamme epäluotettavinta ja rikollisinta aineistoa, niin varusmiehiin kuin kouluttajiin. Yhtäkään kaveria ei sieltä jäänyt. Mutta pohjimmiltaan ikuinen epäluottamus ihmisiin ja heidän pahuuteensa jäi.
Oliko se sitten KouvostoliittoMeillä oli intissä hulluimmat skapparit ja kovin koulutus. Niin ja pisimmät marssit. Ja ja ja, ööö... no kaikki oli kovinta, suurinta ja mahtavinta. Vähän niinkö Neuvostoliitossa. Mutta suurempaa.
Oliko kovimmat kädet myös?Meillä oli intissä hulluimmat skapparit ja kovin koulutus. Niin ja pisimmät marssit. Ja ja ja, ööö... no kaikki oli kovinta, suurinta ja mahtavinta. Vähän niinkö Neuvostoliitossa. Mutta suurempaa.