Kerro toki missä.Homman pointti taitaa olla ihan toisaalla.
Kerro toki missä.Homman pointti taitaa olla ihan toisaalla.
Multa meni vähän ohi, mitä mun pitäisi tässä todistaa?Domppari, laitatko esimerkkiä, jota yllä tivailin?
Ja jos tämän takia mun tarvii jotain tivoja alkaa googletella, niin tämä oli vain teoria.Kaikkien tekemiä visoja ja toikkeja paskannettaan. Ainakin aluksi.
Ehkä pidemmän päälle, osa visoista on sen verran hyvin resonoinut forumilaisissa, että paskaaminen on loppunut.
Jos mä teen visan, niin melko suurella varmuudella sinne tulee paskomisia, mutta semmoista se on. Osa ehkä jaksaa tosissaan ja jos on hyvä visa, niin useampi myöhemmin tosissaan.
Että joo. Pa, joo.
Viitannet (ehkä tietämättäsi) siihen, mitä kirjoitin ensimmäiseen tehtävään: "Jos tämä toimii, tehtäviä tulee lisää." Epäilin jo tuolloin, että asiallisia vastauksia ei tule, vaan Vapaan normaalia meininkiä.Homman pointti taitaa olla ihan toisaalla.
Että ettisit jonku Mehen, Alpun, Jjusbanin visa johon on tullu enimmäkseen asiattomuuksia lailla tämän otsikon moderoidut osat. Balttiksen tai JPP:n tiva/visakin käy. Sanoit että muidenkin tivoille käy noin...Multa meni vähän ohi, mitä mun pitäisi tässä todistaa?
No vastaa kysymykseen, äläkä ole ku tuuurvaaaltsEttä ettisit jonku Mehen, Alpun, Jjusbanin visa johon on tullu enimmäkseen asiattomuuksia lailla tämän otsikon moderoidut osat. Balttiksen tai JPP:n tiva/visakin käy.
Sä tuolla sanoit, ettei vapaassa paljo mikään enää viihdytä. Mä peräänkuulutun jotain kunnioitusta niille, jotka edes yrittää kehitellä jotain.
Palautas varsin niin nähdään kuinka huikeista kommenteista tässä mouhutaan.Nythän se on jo se ja sama, ja voin palauttaa ne viestit, jos se oman "tärkeän" kontribuution näkeminen kerran on eräille niin tärkeää.
Ennyt tosiaan lähde ettimään mitään toikkeja.Että ettisit jonku Mehen, Alpun, Jjusbanin visa johon on tullu enimmäkseen asiattomuuksia lailla tämän otsikon moderoidut osat. Balttiksen tai JPP:n tiva/visakin käy. Sanoit että muidenkin tivoille käy noin...
Sä tuolla sanoit, ettei vapaassa paljo mikään enää viihdytä. Mä peräänkuulutun jotain kunnioitusta niille, jotka edes yrittää kehitellä jotain.
No vittu täähän olikin jo ehdotetu kakkos postauksessa.Hieman on yli-ikäinen, mutta ihan kyllä ainut, joka voisi sopia yleensäkään mihinkään, missä pitää näytellä. Siis noilla kriteereillä.
![]()
Aika harvalla on sinniä yrittää murtautua vapaan maailmaan.Mutta eihän ne nyt mun ja FW08:n n. 4 hassutteluviestiin voi jumalauta kaatua. Sinnikkyys se on ennenki palkittu!
Onko paljussa vettä..... ootko pessy ittes.. mä sulle avaamiset näytän :frank:Jokohan siinä ois kaikki nyt avattu.
Palautin.Palautas varsin niin nähdään kuinka huikeista kommenteista tässä mouhutaan.
Ei tässä mikään "valta-aseman" väärinkäyttö ollut motiivina, vaan että oltaisiin kerrankin keskusteltu hyvässä hengessä ja ideoitu leffan roolitusta. Ja sitten pari hyväkästä tulee ja sotkee koko ajatuksen. Sinnikkyys juu, mutta sen jo näki, että nyt lähdettiin kohti metsää ja lujaa. Yritin korjata tilanteen, mutta huutoahan siitä tietysti tuli, kun hiekkalaatikolla ei saa olla sääntöjä vaan "meidän" tulee saada tehdä juuri niin kuin "me" haluamme. Ja sitten syytettiin minua juuri siitä, mitä "te" teitte. Eli halusitte homman menevän niin kuin "te" haluatte.Ennyt tosiaan lähde ettimään mitään toikkeja.
Itse koin tuossa vapaan linjaan nähden epäoikeudenmukaista ja ns. "valta-aseman" väärin käyttöä. Se on se syy miksi nyt nillitän täällä. Turhiahan noi mun ja FW08:n viestit on, kuten monasti vapaalla on.
Tämä nyt ei paljoa vaatinut, mutta arvaa kiinnostaako järjestää tivoja jatkossa, kun vastaanotto on tuo?Musta on HELVETIN hienoa että näitä kisoja ja tivoja järjestellään, vaatii aina hahmolta vähän hommia (Webbiksellekin tiedoksi).
Millä tapaa tämä nyt on menny alamäkeä???-Edit- Vapaa on mennyt ihan älyttömästi alamäkeä siitä, kun taannoin järjestin sen tivaliigan. No tivat ovat muutenkin vähentyneet, ehkä siihen on syy?
Kyllä minä tuon ymmärrän, mutta toivoisin kirjoittajilta sen verran tilannetajua, että mitkä ketjut on hassutteluketjuja ja mitkä ei. Niitä höpöhöpöketjuja kun on täällä ihan riittämiin.Et sinäkään Webbis voi keskustelijoilta vaatia enempää kuin mitä me (tai minä) ollaan. Joku toinen päivä en olisi kirjoittanut tähän toikkiin mitään. Nyt....sattui olemaan perjantai tai mikä muu hyvänsä -> vauhti päällä meininki. Sun toikki nyt SATTUI vaan olemaan se mihin hassuttelin...tänään.
Itte vaan koen että vapaan henkeen kuuluu tietynlainen vapaus hassutella missä haluaa. Toivon että täältä löytyy myös muita, jotka on samaa mieltä? Jos näin ei olisi, ei tämä paikkakaan olisi enää se, miksi sen olen tässä 10 vuoden aikana mieltänyt.
Tarkoituksella ja ilkeyttäni en toki halua sinun tai kenenkään muunkaan asiallisia tivoja pilata.