Lisää Hankintoja! vaan

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vanha ja aina toimiva kikka: jos sulla on huushollissa jotain tarpeetonta, jonka kuljettaminen kaatikselle on liian työlästä tai kallista, niin lahjoita se jollekulle :frank:
Siksiköhän meillä on yksi huone täynnä vauvakampetta, vaikkei meillä edes ole sellaista. Mokomat epelit:frank:
 
Runskille nyt hakuun 168 cm pitkä, 63 cm leveä nainen niin tulee kaksi kärpästä yhdellä iskulla :idea:
 
vurumu2a.jpg
 
pari bluray-levyä tuli tilattua pitkästä aikaa:
1616404-taken-blu-ray-movie-0.jpg

taken2bluray1.jpg

ACH003287599.1355945334.580x580.jpg

(ihan R2 suomilevyt siis kuitenkin vaikka kuvat kertoo vähän muuta :P)
 
Onhan etanolipohjaista? Ei sitä missä on "X"?

En tiedä. Neste loppui Nokialla, piti hankkia lisää.
Löytöliiteri oli vieressä, sieltä hain ainoata soppaa jota oli putiikissa tarjolla.
2,95 euroa/4 litraa, halpaa myrkkyä.

Lasolia olen normaalisti hankkinu, jos on ollu sopuhintaan saannillaan. Nyt tuli vaan akuutti tarve kun oli liemi yks kaks loppu ja jollain piti säiliö täyttää.
 
Viimeksi muokattu:
Se "X" pohjainen on ihan kuraa. Jättää ikkunaan viiruja ja ainoa oikea on se mistä Alppukaan ei tule kipeäksi eli etanolipohjainen pesuneste jossa on ne helvetinlieskat varoitusmerkkinä.

Olenkin harkinnut nikkini muuttamista siksi "RACER H":ksi.
 
On aina yhtä sykähdyttävää kun matolaatikko-Hondamiestä kutsutaan "premium Bmw-kuskiksi". :thumbup:

Täysin tavallista kyllä. Hondan mainoksissahan mustia Accordeja verrastettiin mustiin Mersuihin jopa. Siis siinä mainoksessa, missä musta autoletka lähti Helsinki-Vantaalta ja eksyi Hondaa jäljestämään jonnekin kesämökin pihaan minkälie suurlähetystön sijasta. Hyvä mainos oli. Hyvä autokin epäilemättä.
 
Ylös