Saivat lämpimän aterian??Udmurttimummot menivät sitten myymään itsensä kertakäyttövitsiksi. :frown:
Saivat lämpimän aterian??Udmurttimummot menivät sitten myymään itsensä kertakäyttövitsiksi. :frown:
Oma suosikki taisi olla tuo Albaani-akka. Veti sen verran vakuuttavasti ja puhtaammin kuin muut.5. Albania - Rona Nishliu: Suus
Slaaviballadit on ihan hyvä, miksi yrittää jäljitellä länsimaisia albaniaksi? Ääntä naisella kyllä riittää, mutta tästä puuttuu se, mikä joitakin vuosia sitten teki Molitvasta voittajan. Koskettavuus. Vaikka nimenomaan koskettavaksi tuo kai oli tarkoitettu.
On se hyvä ja nätti biisi, mutta ei taida muille maille kelvata jatkoon menijäksi. Kumman epävireessä meni. Mitenkähän tuo monitorointi toimii tuolla. Korvanapilla kait, mutta monilla kovasti vireongelmia.9. Suomi - Pernilla: När jag blundar (villikortti)
Kuulostipa nasaalilta noiden edellisten jälkeen. Vei kaiken herkkyyden biisistä. Ja oli lievästi epävireinen. Liikehdintä aika "tehtyä". Biisi toki täysin omanlaisensa, mutta jää tässä karnevaalissa jalkoihin.
Tuo pisti silmään/korvaan kaikista viisuista huonoimpana. Paljoa halvempaa ei saa tehtyä sanoitukseltaan, tahi säveleltä.11. San Marino - Valentina Monetta: The Social Network Song (OH OH- Uh-OH OH)
Hohhoijaa, sosiaalinen media biisin aiheena, mutta ei edes kriittisesti. Introssa ihan mielenkiintoisia soundeja, sitten lässähti tusinatavaraksi. Tai oikeastaan paljon huonommaksi.
Se viimevuotinen renkutus oli paljon laadukkaampi ja pojilla oli vielä uutuudenviehetystä. Miten tämä voisi mitenkään toimia, kun ei viime vuonna toiminut.18. Irlanti - Jedward: Waterline (villikortti)
Viime vuodesta jo tiesi mitä näiltä Duracell-pupuilta oli odotettavissa. Ja sanoituskin muistaakseni samaa tasoa. Tämä lienee pukeutumisen perusteella se RacerX:n Erasure. Mitähän hyvää tästä edes kekskisi? Energisyys?
Ei pysty ennustamaan. Pari noista bändeistä mennee kyllä, Tanska ainakin, ehkä Sveitsikin. Venäjä tietysti. Riittääköhän Kreikan ja Kyproksen ristiinäänestäminen jatkoon?Ja näistä pitäisi valita kymmenen?
Jatketaan sen verran, että naapurimaistakaan ei tällä kertaa oikein löydy apua kun Ruotsi, Norja ja Viro ovat toisessa semissä. Venäjältäkään ei ruotsinkielisellä biisillä ehkä saa niin paljon sympatiapisteitä. Tanskasta ehkä jotain.Suomen mahdollisuuksia en pidä vahvoina, oli sen verran heikko esitys.