And we have a WINNER!Veikkaan Rienarsuota.
Onnistuuko Porilaistenmarssin eka säkeistö?Puhun vatsasta peräpään kautta.
Vatsastaan vai 'vatsastaan'. On nimittäin aika muikunruoto* koko jätkä.Joni on suht' kova puhumaan vatsastaan.
Tiijä sitten kummasta? Pömppömasusta se on muutamankin kerran kirjoittanut ja sitten niistä kananluista masussaan.Vatsastaan vai 'vatsastaan'. On nimittäin aika muikunruoto* koko jätkä.
*Janne Ahosen kuvaus mäkihyppääjistä
toimitusjohtajaPuhuva pää.
Väärin. Se oli tjtjtjtjtjttjtjtjtj jnetoimitusjohtaja
Mulla meni kerran pakki päälle, kun jotenkin huolimattomasti rykäsin vaihdekeppiä.Chili ja piparkakkutaikina pistää kyllä pakin sekaisin!
Väärään suuntaan vievän vaihteen kun laittaa silmään ja nostaa kytkimen, niin siinä kyllä heittää ajatusmaailma täysvoltit sekunnin murto-osassa. Vähän sama juttu kuin pimeässä rappusia noustessa luulee, että on vielä yksi askelma jäljellä ja sitten ei olekaan ja astuu "tyhjään". Markus kajon sanoin: "Että osaakin olla aikuisella ihmisellä yksin pimeässä nolo olo!".Mulla meni kerran pakki päälle, kun jotenkin huolimattomasti rykäsin vaihdekeppiä.