Ei noin lujaa. Sattuu.Ai SIITÄ?
Varusmiespalvelus tekee pojasta miehen.Mitenköhän nuoresta rallilupauksesta tuli tällainen elämäänsä vittuntunut surkimus? Missä kohtaa ja mitä tapahtui?
Jo parinkymmenen vuoden ajan tytöistäkin.Varusmiespalvelus tekee pojasta miehen.
Varsinainen lepakkotehdas.Jo parinkymmenen vuoden ajan tytöistäkin.
Samaa ihmettelen mäkin omalta osaltani. Tosin mun ralli "ura" alkoi vasta kolmevitosena, eli en ollut nuori, enkä edes mikään lupaus. Mut samaa ihmettelen mäkin omalta osaltani.Mitenköhän nuoresta rallilupauksesta tuli tällainen elämäänsä vittuntunut surkimus? Missä kohtaa ja mitä tapahtui?
Eikös noita määrätä ripuliinkin?Iso Masa sanoi:ja antavatko kuukauden kuurin
a. Cipralexia
b. Cipramiliä
.
Tsemppiä.Jaahas, viikonlopun viimeinen päivä oli taas sellainen, että kai sitä on asioita tunnustettava ja lompsittava päivystykseen, mömmöjä hakemaan.
Kertoimia etsiskelen, jotta kirjaavatko masennustilaksi
a. Keskivaikea
b. Vaikea
c. Akuutti
ja antavatko kuukauden kuurin
a. Cipralexia
b. Cipramiliä
Tervetuloa kuukauden päästä uudestaan.
Vittu mitä paskaa sitä taas kohtaa. Tietoisesti ja vähemmän tietoisesti.
Että eihän se kuukauden kuuri ole juuri tyhjää parempi. Mahdollisine haittavaikutuksineen voi kuukauden käyttö jäädä loppusummaltaan negatiiviseksi, kun ne positiiviset vaikutukset ei kerkiä kunnolla edes alkaa...Vaikutus ilmaantuu tavallisesti 2 - 4 viikon kuluttua hoidon aloituksesta.
Lääkehoito kestää tavallisesti useita kuukausia.
Sait 24 pistettä.
Jos sait yli 12 pistettä, kannattaa sinun ehkä keskustella masennuksestasi lääkärin tai hoitajan kanssa.