Kyllä siinä ihan täysillä ohi yritettiin. Ei se ole aina tallin määräystä, jos ei suomalaiset voita.Olisikin liian hyvää ollakseen totta että bottas olisi ohi päässyt. mersu käski ottaa väliä?
Tai sitten Bottakselle ilmoitettiin varikolta, että hänen on hidastettava Kimiä jotta Kimi ei pääse haastamaan Hamiltonia.Valtterille varikolta määräys, ettei saa kisata Hamiltonia vastaan.
Kimi olisi pitänyt ottaa seuraavalla kierroksella sisään Hamiltonin stopin jälkeen, jolloin ois vielä päässy Hamin eteen ja ajamalla ollut mahdollisuudet vaikka voittoon. Toki voi olla, että sateessa Hamilton ois tullut ohi, mutta ois ollu ultrat valmiina kisan loppua ajatellen.Kimille nyt ultrat jos olisin taktikkona.
Tyhmä laji.Tyhmä kisa.