Ja homma jatkuu....
Tulisalamanterista tuokio...Kuu kiurusta kesään
Hippiäisestä hetki...
Kuu kiurusta kesään
Hippiäisestä hetki...
Voikukasta ei viikkoakaan!Tulisalamanterista tuokio...
Excellent!!!!!1:thumbup: Ensimmäinen askel mysteerin ratkaisemiseksi on otettu.Uunilintuhan se siinä. Idän.
Heimo oikein!:thumbup:Kasvi lienee peltovalvatti?
Suku oikein!!:thumbup:Tai tahmavillakko.
Muokkaan tätä edellisen kierroksen tuomiota hieman oikeudenmukaisemmaksi ja myönnän YSP:lle yhden(1) Darwinin juhlavuoden evoluutiopisteen, Nomin evoluutiopistemäärä nousee kahteen (2).Nomille myönnetty Darwin-juhlavuoden 1.evoluutiopiste.
Nyt ollaan erittäin lähellä ratkaisua tämän kuvan osalta.Pitänee yhdistellä omaani ja Mehen vastausta kasvin osalta. Onkohan kyseessä peltovillakko (Senecio vulgaris)?
Senecio sylvaticus?Nyt ollaan erittäin lähellä ratkaisua tämän kuvan osalta.
Eipä ole S. sylvaticus. On syytä pitää mielessä että jokin asia yhdistää tietyssä mielessä näitä kaikkia kuvia.Pakko yrittää kepillä jäätä: Senecio vulgaris vulgaris
Ja kun on muillakin arvauksia niin laitetaan vielä varmuuden vuoksi Kalliovillakko. (Senecio sylvaticus)
Ja kolmannen arvauksen pidän vielä takataskussa.![]()
Hyvä pointti ja vihje tuo.Liittyy tietyllä speciaalilla tavalla evoluutioon
Tohon törmäsin myös....mutta en raaskinut kokeilla. Äh...se oli varmaan toi...Hyvä pointti ja vihje tuo.
Sanon illan viime sanoikseni, että hahmo joukahaisen postaama kasvikuva on peltovillakon ja kallio/tahmavillakon risteytymä?
Eli evoluutiota tavallaan?