Änärin/Koharin Vapaan Liveseuranta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Antsa Rieppo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Jokinen ja Micke maalasivat. Puljulta ihan hyvä peli Edmontonissa, vaikka ei pisteille päässytkään. Edmontonin Kris Russell teki "Laineet" ja ampui kiekon omaan maaliin, about minuutti ennen pelin päättymistä. Mahtanee syödä miestä, varsinkin kun se jäi ottelun voittomaaliksi.

Edit: Videota Russellin omasta maalista -> https://www.nhl.com/video/marleaus-lucky-game-winner/t-290989152/c-55273103
 
Viimeksi muokattu:
Winnipegin ja Vegasin välisessä kohtaamisessa laitettiin verkot kunnolla tötterölle kolmannessa erässä. Laineelle 1+2 ja Haulalle 1+0.
 
Viimeksi muokattu:
Pulju pelaa taaskin McDavidin ketjussa, ja teki Edmontonin avausmaalin ottelussa Calgarya vastaan.

Edit: Ja teki sitten toisenkin, tuntuu hommat McDavidin kanssa toimivan.

Edit2: Muualla Barkov 1+1, Markus Granlund 1+0. Aho, Teräväinen sekä Määttä 0+1.
 
Viimeksi muokattu:
Eipä muuten Teemu ole ollut koskaan mikään ykkösfavoriitti meikäläiselle. Kuten Saku Koivu oli. Ja molarit on aina olleet jotenkin lähempänä suosikin asemaa.
 
Winnipegillä tuntuu kulkevan, 5-0 voitto Ottawasta ja ilmeisesti koko änärin jaetulla kärkipaikalla. Laine onnistui taaskin maalinteossa, hyvä:thumbup:

Edit: Rantanen laittanut myös kiekon verkkoon Dallasin ja Coloradon välisessä kohtaamisessa.
 
Viimeksi muokattu:
Joo Jets on Tampan kanssa kärjessä ja tällä viikolla joukkueet kohtaavat.
 
Tulleepi ihan mielenkiintoinen kohtaaminen, Kutsherov & Stamkos vs. Scheifele & Wheeler. Noin niinku kärjistettynä.
 
Viimeksi muokattu:
Tulleepi ihan mielenkiintoinen kohtaaminen, Kutsherov & Stamkos vs. Scheifele & Wheeler. Noin niinku kärjistettynä.

Kucherov & Stamkos -kaksikolla oli heikohkot 6-7 peliä ja viime pelissä erotettiin toisistaan. Ketjut oli Namestnikov-Stamkos-Johnson ja Palat-Point-Kucherov.
 
Laine lämäsi NHL-uran 50:nnen maalin. 101 ottelua 50+36.
 
Detroit pimensi Winnipegin ykkösketjun ihan täysin, ja aika purjeessa olivat muutkin ketjut. Laineen viidellä kolmea vastaan tekemä ylivoimamaali jäi laihaksi lohduksi, mut hyvä että onnistui taas. Ehkäpä se monkki on tosiaan tipahtanut selästä.
 
Ylös