Austin 2017 - Jälkipelit

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Antsa Rieppo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
*tsih*

Kyllä tässä pitää ottaa hörppy miestä väkevämpää. Miten voi korpea näin paljon suomalaisen podiumin menetys aivan kalkkiviivoilla.
 
Verstappenille rankkua! Kerrankin! Olihan tuo ihan selkeä juttu koska kävi selvästi radan ulkopuolella tuossa ohitustilanteessa.
 
Kimi kolmas. Hieno kisa. Tuliko tuo Verstappenin rankku siitä kun oikoi. Ihmettelinkin kun ajoi Kimistä ohi radan ulkopuolelta.
 
Ihmettelin heti Verstappenin onboardista että tais tulla pikku oikasu. Onneksi tuomaristo oli hereillä!
 
Jos Kimi olisi mennyt samaa linjaa kuin mistä Verstappeni meni niin ei puhettakaan, että olisi päässyt ohi. Ihan oikein, että vähän näpäytetään niin jos ne jalat palaisi taas vähän lähemmäs maata.
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Ota nyt hyvä mies hörppy päälle, ettei jää karvas maku suuhun :D :alppu:
Vaikka kaksikin.

Ilmankos Kimi pääsikin podiumille, kun Valavuori the antimidas kirosi kisan loppupuoliskon tapahtumat :D

Ei nähty bill clintonin kynttilätemppuja podiumilla.
 
Kvyatilta melko hyvä kisa vaikeaan paikkaan. Paineet varmasti ainakin oli kovat. Näinköhän venäläinen pystyy vielä pelastamaan uransa? Hartleyltakin virheetön kisa mutta ei nyt mitenkään häikäissyt.
 
Ylös