...kimin yksi parhaita kisoja alitehoisella autolla kuljettajan radalla.:thumbup:
Ainiin ja fisicolle: Miksi et sitten mennyt ohi jos kerta olit nopeampi? Kimi ainakin ohitti takanasi ööö jotain kuusi autoa, kannattaa kysyä häneltä neuvoa miten ohitellaan.
No eipähän tarvi ainakaan harkita ennustajaukoksi alkamista.:alppu:Näkemäni enneunen perusteella Force India ottaa 6 pistettä tämän päivän kisasta. Fisichella tulee neljänneksi ja Sutil kahdeksanneksi. Räikkönen oli muistaakseni toinen. Voittoon ajoi Rosberg? Superkaksariin siis Rosberg-Räikkönen:alppu:.
Onhan se nyt sanomattakin selvä, ettei Fisi lähtenyt tuossa tilanteessa pilaamaan omaa, Kimin, Ferrarin ja Force Indian kisaa. Se olisi teurastettu Italiassa. Turha siihen sotkea jotain mutuehkäsopimuksia Monzassa ajamisesta.
Viimeisen kolmen kisan pisteet. Huomioikaa ketkä on ainoat jotka on keränneet pisteistä kaikista kolmesta kisasta :
Tarkoittanee että suomalainen ei ole palannut voittajaksi samalla radalla kun joku toinen on voittanut kisan/kisoja välissä siellä.
Ei, vaan että:
Tähän mennessä suomalaisvoitot ovat tulleet "putkissa".. Keke voitti kisoja, sen jälkeen Häkä voitti kisoja, sen jälkeen Kimi voitti kisoja. Häkän voittojen väliin ei mahdu Keken voittoja, eikä Häkän voittojen väliin Kimin voittoja. Nyt kuitenkin Kimin voittojen väliin mahtuu yksi Heikin voitto..
Näin mie sen kymmenennen lukemisen jälkeen ymmärsin.![]()
http://www.youtube.com/watch?v=xsD8vRHP3_w
Aika pelimiesliike Kimiltä. Jos olisi radalla pysynyt sijoitus eka mutkan jälkeen about viides ja voitto pelkkä haave. Muutenkin vähän epäilyttävä tilanne Kimin osalta, mutta ihan kiva. Jollekin toiselle olisi voinut jäähyä napsahtaa. :alppu:
Ihmettelen jos tuohon ei tarkennusta sääntönä tule. Muuten tuo mutkan ulostulo pitäisi tehdä yhtenäiseksi asvalttialueeksi eli 40 metriä leveäksi radan kohdaksi. Tuo on kuitenkin ulkopuolisen alueen hyödyksi käyttö.Rutisevat tuosta lähdöstä: Eli Kimi meni tahalteen leveäksi ja sai tuota kautta hyötyä tuosta ja rikkoi sääntöjä
Ei, vaan että:
Tähän mennessä suomalaisvoitot ovat tulleet "putkissa".. Keke voitti kisoja, sen jälkeen Häkä voitti kisoja, sen jälkeen Kimi voitti kisoja. Häkän voittojen väliin ei mahdu Keken voittoja, eikä Häkän voittojen väliin Kimin voittoja. Nyt kuitenkin Kimin voittojen väliin mahtuu yksi Heikin voitto..
Näin mie sen kymmenennen lukemisen jälkeen ymmärsin.![]()
Mitä sihen Kimi ekan mutkan liikkeeseen tulee. Hänhän vaan vältti sillä kolarin ja muuta etua siitä ei ollut. Se turva-alue on pirun likainen ja kuuli ja näkihän sen incar kuvasta miten työn ja tuskan takan on takarenkaiden pito.
Ja tuomaristohan päättää milloin sääntöjä rikotaan ja tänään niin ei käynyt.
Jaettiinko GP2-kisassa rangaistuksia vastaavista? Onko ennen jaettu rangaistuksia vastaavista? Ei ja ei. Pulinat pois. Ei jaksa rekisteröityä Atlakselle vain kertoakseen totuuden brittiääliöille.Rutisevat tuosta lähdöstä: Eli Kimi meni tahalteen leveäksi ja sai tuota kautta hyötyä tuosta ja rikkoi sääntöjä
Ihmettelen jos tuohon ei tarkennusta sääntönä tule. Muuten tuo mutkan ulostulo pitäisi tehdä yhtenäiseksi asvalttialueeksi eli 40 metriä leveäksi radan kohdaksi.