Niin ralli MM-sarjan päättävä Network Q Rally käynnistyy jo torstai iltana! Sitten näemme jatkuuko bossen voittokulku vai pystyvätkö Burns ja Rovanperä tai kenties muut haastamaan Maailmanmestarin!
Poimintoja osallistujista Suomalaisia on paljon mukana ja muita mielenkiintoisia on mm. Valentino Rossi pösöllä ja Mark Blundell sekä mitsun tehdas autolla ajava Justin Dale:
1 PEUGEOT TOTAL R. Burns / R. Reid GB Peugeot 206 A/8
2 PEUGEOT TOTAL M. Grönholm / T. Rautiainen FIN Peugeot 206 A/8
3 PEUGEOT TOTAL H. Rovanperä / R. Pietiläinen FIN Peugeot 206 A/8
4 FORD MOTOR CO LTD C. Sainz / L. Moya E Ford Focus A/8
5 FORD MOTOR CO LTD C. McRae / D. Ringer GB Ford Focus A/8
6 FORD MOTOR CO LTD M. Märtin / M. Park EE/GB Ford Focus A/8
7 MARLBORO MITSUBISHI RALLIART F. Delecour / D. Savignoni F Mitsubishi Lancer A/8
8 MARLBORO MITSUBISHI RALLIART J. Dale / A. Bargery GB Mitsubishi Lancer A/8
9 MARLBORO MITSUBISHI RALLIART J. Paasonen / A. Kapanen FIN Mitsubishi Lancer A/8
10 SUBARU WORLD RALLY TEAM T. Mäkinen / K. Lindström FIN Subaru Impreza A/8
11 SUBARU WORLD RALLY TEAM P. Solberg / P. Mills N/GB Subaru Impreza A/8
14 SKODA MOTORSPORT K. Eriksson K. Thörner S Skoda Octavia A/8
15 SKODA MOTORSPORT T. Gardemeister / P. Lukander FIN Skoda Octavia A/8
16 SKODA MOTORSPORT R. Kresta / J. Tomanek CZ Skoda Octavia A/8
17 HYUNDAI CASTROL WORLD RALLY T. A. Schwarz / M. Hiemer D Hyundai Accent A/8
18 HYUNDAI CASTROL WORLD RALLY T. F. Loix / S. Smeets B Hyundai Accent A/8
19 HYUNDAI CASTROL WORLD RALLY T. J. Kankkunen / J. Repo FIN Hyundai Accent A/8
20 AUTOMOBILES CITROEN T. Rådström / D. Giraudet S/F Citroën Xsara A/8
21 AUTOMOBILES CITROEN S. Loeb / D. Elena F/MC Citroën Xsara A/8
23 BOZIAN RACING G. Panizzi / H. Panizzi F Peugeot 206 A/8
24 FORD MOTOR CO LTD M. Higgins / B. Thomas GB Ford Focus A/8
25 JUUSO PYKALISTO J. Pykälistö / E. Mertsalmi FIN Peugeot 206 A/8
26 ARMIN KREMER A. Kremer / D. Schneppenheim D Ford Focus A/8
27 IOANNIS PAPADIMITRIOU I. Papadimitriou / A. Harryman GR/IRL Ford Focus A/8
28 MIKKO HIRVONEN M. Hirvonen / J. Lehtinen FIN Subaru Impreza A/8
35 JARI-MATTI LATVALA J.-M. Latvala / C. Williamson FIN/GB Mitsubishi Lancer A/8
46 MICHELIN GRIFONE V. Rossi / C. Cassina I Peugeot 206 A/8
56 JUSSI VALIMAKI J. Välimaki / T. Gardemeister FIN Citroën Saxo A/6
59 JUHA KANGAS J. Kangas / J. Laaksonen FIN Suzuki Ignis A/6
62 JANNE TUOHINO J. Tuohino / P. Vihavainen FIN Citroën Saxo A/6
69 KOSTI KATAJAMAKI K. Katajamaki / J. Honkanen FIN Volswagen Polo A/6
130 MG SPORT & RACING M. Blundell / B. McKenzie GB MG ZR A/6
Ja vielä Aikataulu:
Thursday 14 November 2002
19h30 : SS 1 SUPER SPECIALE CARDIFF 1 (2.45 km)
Friday 15 November 2002
06h23 : Service Park A Felindre (20')
07h44 : SS 2 BRECHFA 1 (23.12 km)
08h23 : SS 3 TRAWSCOED 1 (27.97 km)
10h08 : Service Park B Felindre (20')
11h29 : SS 4 BRECHFA 2 (23.12 km)
12h08 : SS 5 TRAWSCOED 2 (27.97 km)
14h05 : Service Park C Felindre (20')
15h28 : SS 6 RHEOLA 1 (27.05 km)
16h45 : Service Park D Felindre (45')
19h35 : SS 7 SUPER SPECIALE CARDIFF 2 (2.45 km)
Saturday 16 November 2002
07h08 : Service Park E Felindre (20')
08h11 : SS 8 RESOLFEN 1 (54.69 km)
10h05 : Service Park F Felindre (20')
11h52 : SS 9 CRYCHAN 1 (13.02 km)
12h20 : SS 10 HALFWAY 1 (18.49 km)
14H46 : SS 11 CRYCHAN 2 (13.02 km)
15h14 : SS 12 HALFWAY 2 (18.49 km)
16h39 : Service Park G Felindre (45')
19h30 : SS 13 SUPER SPECIALE 3 (2.45 km)
Sunday 17 November 2002
06h38 : Service Park H Felindre (20')
07h41 : SS 14 RESOLFEN 2 (54.69 km)
09h35 : Service Park I Felindre (20')
10h43 : SS 15 RHEOLA 2 (27.05 km)
11h59 : SS 16 MARGAM 1 (27.93 km)
13h10 : Service Park J Felindre (20')
14h06 : SS 17 MARGAM 2 (27.93 km)
Poimintoja osallistujista Suomalaisia on paljon mukana ja muita mielenkiintoisia on mm. Valentino Rossi pösöllä ja Mark Blundell sekä mitsun tehdas autolla ajava Justin Dale:
1 PEUGEOT TOTAL R. Burns / R. Reid GB Peugeot 206 A/8
2 PEUGEOT TOTAL M. Grönholm / T. Rautiainen FIN Peugeot 206 A/8
3 PEUGEOT TOTAL H. Rovanperä / R. Pietiläinen FIN Peugeot 206 A/8
4 FORD MOTOR CO LTD C. Sainz / L. Moya E Ford Focus A/8
5 FORD MOTOR CO LTD C. McRae / D. Ringer GB Ford Focus A/8
6 FORD MOTOR CO LTD M. Märtin / M. Park EE/GB Ford Focus A/8
7 MARLBORO MITSUBISHI RALLIART F. Delecour / D. Savignoni F Mitsubishi Lancer A/8
8 MARLBORO MITSUBISHI RALLIART J. Dale / A. Bargery GB Mitsubishi Lancer A/8
9 MARLBORO MITSUBISHI RALLIART J. Paasonen / A. Kapanen FIN Mitsubishi Lancer A/8
10 SUBARU WORLD RALLY TEAM T. Mäkinen / K. Lindström FIN Subaru Impreza A/8
11 SUBARU WORLD RALLY TEAM P. Solberg / P. Mills N/GB Subaru Impreza A/8
14 SKODA MOTORSPORT K. Eriksson K. Thörner S Skoda Octavia A/8
15 SKODA MOTORSPORT T. Gardemeister / P. Lukander FIN Skoda Octavia A/8
16 SKODA MOTORSPORT R. Kresta / J. Tomanek CZ Skoda Octavia A/8
17 HYUNDAI CASTROL WORLD RALLY T. A. Schwarz / M. Hiemer D Hyundai Accent A/8
18 HYUNDAI CASTROL WORLD RALLY T. F. Loix / S. Smeets B Hyundai Accent A/8
19 HYUNDAI CASTROL WORLD RALLY T. J. Kankkunen / J. Repo FIN Hyundai Accent A/8
20 AUTOMOBILES CITROEN T. Rådström / D. Giraudet S/F Citroën Xsara A/8
21 AUTOMOBILES CITROEN S. Loeb / D. Elena F/MC Citroën Xsara A/8
23 BOZIAN RACING G. Panizzi / H. Panizzi F Peugeot 206 A/8
24 FORD MOTOR CO LTD M. Higgins / B. Thomas GB Ford Focus A/8
25 JUUSO PYKALISTO J. Pykälistö / E. Mertsalmi FIN Peugeot 206 A/8
26 ARMIN KREMER A. Kremer / D. Schneppenheim D Ford Focus A/8
27 IOANNIS PAPADIMITRIOU I. Papadimitriou / A. Harryman GR/IRL Ford Focus A/8
28 MIKKO HIRVONEN M. Hirvonen / J. Lehtinen FIN Subaru Impreza A/8
35 JARI-MATTI LATVALA J.-M. Latvala / C. Williamson FIN/GB Mitsubishi Lancer A/8
46 MICHELIN GRIFONE V. Rossi / C. Cassina I Peugeot 206 A/8
56 JUSSI VALIMAKI J. Välimaki / T. Gardemeister FIN Citroën Saxo A/6
59 JUHA KANGAS J. Kangas / J. Laaksonen FIN Suzuki Ignis A/6
62 JANNE TUOHINO J. Tuohino / P. Vihavainen FIN Citroën Saxo A/6
69 KOSTI KATAJAMAKI K. Katajamaki / J. Honkanen FIN Volswagen Polo A/6
130 MG SPORT & RACING M. Blundell / B. McKenzie GB MG ZR A/6
Ja vielä Aikataulu:
Thursday 14 November 2002
19h30 : SS 1 SUPER SPECIALE CARDIFF 1 (2.45 km)
Friday 15 November 2002
06h23 : Service Park A Felindre (20')
07h44 : SS 2 BRECHFA 1 (23.12 km)
08h23 : SS 3 TRAWSCOED 1 (27.97 km)
10h08 : Service Park B Felindre (20')
11h29 : SS 4 BRECHFA 2 (23.12 km)
12h08 : SS 5 TRAWSCOED 2 (27.97 km)
14h05 : Service Park C Felindre (20')
15h28 : SS 6 RHEOLA 1 (27.05 km)
16h45 : Service Park D Felindre (45')
19h35 : SS 7 SUPER SPECIALE CARDIFF 2 (2.45 km)
Saturday 16 November 2002
07h08 : Service Park E Felindre (20')
08h11 : SS 8 RESOLFEN 1 (54.69 km)
10h05 : Service Park F Felindre (20')
11h52 : SS 9 CRYCHAN 1 (13.02 km)
12h20 : SS 10 HALFWAY 1 (18.49 km)
14H46 : SS 11 CRYCHAN 2 (13.02 km)
15h14 : SS 12 HALFWAY 2 (18.49 km)
16h39 : Service Park G Felindre (45')
19h30 : SS 13 SUPER SPECIALE 3 (2.45 km)
Sunday 17 November 2002
06h38 : Service Park H Felindre (20')
07h41 : SS 14 RESOLFEN 2 (54.69 km)
09h35 : Service Park I Felindre (20')
10h43 : SS 15 RHEOLA 2 (27.05 km)
11h59 : SS 16 MARGAM 1 (27.93 km)
13h10 : Service Park J Felindre (20')
14h06 : SS 17 MARGAM 2 (27.93 km)