URHOtv
Juu, BB näkyy.Tärkein kysymyshän on että näkyykö nyt ilmaista pornoa?
Jep, sama. Kiitti muistutuksesta. :ahem:Jos katsoisi kauden ensimmäisen MotoGP-kisaviikonlopun tänä vuonna.
En tiedä miten sinun boksisi toimii, mutta ainakin minä teen Topfieldillani ja Humaxillani niin, että haen kaikki kanavat, ja laitan sitten Suosikkilistoihin OMAT, jonka alla on minulla näkyvät kanavat haluamassani järjestyksessä. Vastaavasti CABLE OPEN-listassa on ne. jotka näkyvät CO-viikonlopun aikana. Lisäksi voi totta kai valita kaikkien kanavien listan suosikkilistojen sijaan.Ai saakeli. Eilen uudelleenasensin digiboxiin uudelleen vain maksuttomat kanavat, kun rupes nyppimään 100 turhaa paikkaa listalla. Täytyypi asentaa uudelleen![]()
Kokeilenpa ettiä kaikki kanavat ja sitten tehdä suosikkilistan nimellä Haikki, tottakai...kunhan vielä tajuaisin ja löytäisin tuosta Divisionista mistä sen suosikkipaketin saa etsittyä käyttöön.En tiedä miten sinun boksisi toimii, mutta ainakin minä teen Topfieldillani ja Humaxillani niin, että haen kaikki kanavat, ja laitan sitten Suosikkilistoihin OMAT, jonka alla on minulla näkyvät kanavat haluamassani järjestyksessä. Vastaavasti CABLE OPEN-listassa on ne. jotka näkyvät CO-viikonlopun aikana. Lisäksi voi totta kai valita kaikkien kanavien listan suosikkilistojen sijaan.
Lisäksi molemmissa bokseissa on VAPAAT-lista, jota käytän silloin kun kaapelikortti ei ole kyseisessä boksissa. Eli käytännössä Humaxissa, koska se ei ole tallentava.
Moon jotenkin aina aavistanut että Thunderilla on antennit päässä. Tää selvittää tosi paljon nyt.En ymmärrä, että miksi antenni-henkilöitä aina jätetään syrjään?
Onko tietoa että monen aikaan kanavat pitäisi alkaan näkyä?, mulla ei ainakaan vielä näy.Niin, nyt tulevana viikonloppuna (17.-20.9.) kaikkia kaapeli-tv omistajia (joita siis pitäisi olla yli puolet suomalaisista) hemmotellaan vapauttamalla lukitus likimain kaikista maksukanavista
TV1000:lla ja Canalplussa pitäis aina näkyä yöllä klo1 lähtien, ainakin silloin näkyi kun minulla oli nuo kyseiset kanavat.
Itsehän juuri tuossa ylempänä sanoit, että vasta yhden jälkeen näkyy. Ookkona ryypänny muistisi?Onko tietoa että monen aikaan kanavat pitäisi alkaan näkyä?, mulla ei ainakaan vielä näy.
5s kuukkelointi kertoi, jotta 18.00.Onko tietoa että monen aikaan kanavat pitäisi alkaan näkyä?, mulla ei ainakaan vielä näy.
Tarkotin tuossa sitä että Erotiikka kanavat alkaa näkyä Canalilla ja Tuhannella yöllä klo1 aikaan, en sitä että monelta kaikki kyseiset kanavat "aukeavat" näkyviin.Itsehän juuri tuossa ylempänä sanoit, että vasta yhden jälkeen näkyy. Ookkona ryypänny muistisi?
Aijjaa. Hyvä, että selvensit.Tarkotin tuossa sitä että Erotiikka kanavat alkaa näkyä Canalilla ja Tuhannella yöllä klo1 aikaan, en sitä että monelta kaikki kyseiset kanavat "aukeavat" näkyviin.
Koska raha. Kaapeliteevee firmat nettoaa riippumatta siitä, onko paketteja vai ei, mutta eihän antennilla näin käy. Ja kun ei maksa mistään, niin ei kai voi olettaakaan että saisi rahoilleen vastinetta...En ymmärrä, että miksi antenni-henkilöitä aina jätetään syrjään?
Playboylta ainaskin tulee vaan silikoneissa ja pikkutupsukassa sänkykamarimusiikin tahtiin hytkyviä tyttölöitä..näin olen siis kuullut.Aijjaa. Hyvä, että selvensit.
Edit: "Erotiikka". Eikös sieltä ihan hydrauliikkaa kuitenkin tule..?
...näin olen siis kuullut....
Näinhän se on. Ja maanantaina klo 0600 menee sulki.5s kuukkelointi kertoi, jotta 18.00.