Cänädän GräänPrii 2006

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Laareni120
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Ehkä vähän epäurheilijamainen toive mutta: Alonso seinään seuraavaksi!
 
Jee, nuo kierroksella jäävät Alonson ja Kimin välillä jäävät taatusti sekuntikaupalla ennen maaliviivaa jo. :jaska:
 
Sieltä se kauan odotettu turva-auto vihdoinkin taas tuli, Montréal ei petä koskaan.

Mutta voi harmillista, ei pääse Kimi heti haastamaan, hitureita siinä edessä.
 
Piru kun on nuo kaksi kärryä Alonson ja Räikkösen välissä. Eipä tosin Schumikaan ole Räikkösen perässä, vielä enemmän autoja välissä. Alonsolla kuluneimmat renkaat kärkikolmikosta, Schumilla uusimmat.
 
Saaren touhuissa ärsyttää valtava tarve yrittää saada kisaan jännitystä. Jatkuvasti pitää hakea Kimiä voittotaisteluun.. toki näin selostajan kuuluukin, mutta jotain rajaa. Eiköhän Kimillä ole tässä yhtä paljon hävittävää kuin voitettavaa kun Shumi ja Fisico saivat Kimin kiinni.
 
Ei terve! :jaska: Lisäksi vielä meni puolikiekkaa, että Heidistä pääs Kimi ohi.
 
Kisan virallinen idiootti: Montoya - työnsi ensin kaksi autoa ulos radalta, ohitti keltaisilla ja rikkoi lopulta oman autonsa muuriin.

Kisan virallinen tunari: R. Schumacher - spinnasi 107 kertaa, ajeli radalla samaa vauhtia kuin ambulanssit ja nosti kaasun Villen edessä aivan väärässä paikassa.
 
Team Trabant sanoi:
Mitä Montylle ei olis tapahtunu tässä kisassa :D Veti mestarien muuriin.
Kaippa se jenkkisarjan mestarina ajatteli olevansa mestarien muurin arvoinen.
 
Ylös