Epäseksikkäin saapasmalli?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mosse
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Epäseksikkäin malli on?


  • Äänestäjiä yhteensä
    32
Kyllä ny kiilakorko tasapohjan voittaa, etenkin saappaissa... mutta kunnon siro korko se ylivoimaisesti paras on. :ahem::ahem:
 
Omasta perspektiivistäni voisin kysyä onko seksikkäämpää tasapohjasaappaat, vai korkosaappaat joiden kanssa olen päätä pidempi kuin SINÄ?

Korkosaappaat ilman muuta! Sä oisit mua päätä pidempi tasapohjasaappaillakin.
 
Kiila sytyttää juuri kuvan malleista vähiten ja korko eniten. Tosin tuo leveä korko on vähän niinku öhhöh ja sitten jos se taipuu vähänkään taaksepäin, niin se on jo vitun törkee.

Kuvan tasapohjasaapas on muuten aivan selkeän pantava. Vetäisin sitä uljaana pystypäin.
 
Sanokaas nyt joku korkokenkäfriikki, mitä seksikästä siinä on kun nainen kävelee nilkat suorana? Pidentäähän ne ihmistä juu, mutta jos on länkisääri niin on länkisääri eikä se enemmän tai vähemmän seksikkääksi muutu nilkkaa ojentamalla. Muutaman sentin huomaamaton korko vielä menettelee. Siinä ehkä saattais olla jotain seksikästä jos kävelisivät oikeasti varpasillaan ilman kantojen paukuttamista. Korkokenkien kopistelu on turn-off.

Sääri vaikuttaa pidemmältä ja rotusääri on huikea turn-on. Varsinkin rotupuikossa.
 
Uupuu maihinnousukenkien kuva. Särmät combat bootsit, kauniit fishnetsit ja minihame hyväjalkaisella punkkarimimmillä on äärimmäinen turn on. Varsinkin krapula-aamuna kun on pahanteot muutenkin mielessä.
 
En kyllä sitten yhtään pidä tasapohjaisia enkä kiilakoroisia saappaita seksikkäinä, mutta jos oikeen pitää valita niin mielummin noista kahdesta kattelisin kiilakorkoja.
 
Uupuu maihinnousukenkien kuva. Särmät combat bootsit, kauniit fishnetsit ja minihame hyväjalkaisella punkkarimimmillä on äärimmäinen turn on. Varsinkin krapula-aamuna kun on pahanteot muutenkin mielessä.

Ostin viime viikolla pitkävartiset maiharit. Enää puuttuu fishnetsit, minihame, hyväjalkainen punkkarimimmi ja krapula-aamu.
 
Vaikka säärimiehenä itseäni pidän, en ole koskaan ymmärtänyt korkokenkien perään. Jalat vaan näyttävät mielestäni parhailta tasapohjallisissa tai lievissä koroissa. Nilkan suoraksi ojentaminen näyttää lähinnä koomiselta. Eikä hyvän säären tarvi välttämättä olla pitkä. Hyvä muoto riittää.

Taidan olla vaan homo.
 
Noista kuvista rumimmat saappaat on noi korolliset. En millään ymmärrä mitä hienoa siinä on, että (kapeahko) korko on ihan kengän takaosassa. Se näyttää oudolta ja on painoisteen kannalta väärässä paikassa, joten ne vähintään hajoaa helpommin ellei myös ole huonommat jalassa.
 
En millään ymmärrä mitä hienoa siinä on, että (kapeahko) korko on ihan kengän takaosassa. Se näyttää oudolta ja on painoisteen kannalta väärässä paikassa, joten ne vähintään hajoaa helpommin ellei myös ole huonommat jalassa.

TÄMÄ EI KUULU TÄHÄN KESKUSTELUUN!
 
Käyttäjä saa toki olla asiasta eri mieltä kuin katsoja.
 
Ylös