Epäsuhteet. Mitä mieltä olette niistä?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Knoukka
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Knoukka

Well-known member
Liittynyt
25.5.2000
Viestit
27426
No niin arvon rouvat ja vanhat homot, sanokaapa mielipiteenne.

Epäsuhteitahan on erilaisia, mutta tyypillisin esimerkki lienee sellainen, että suhteen toinen osapuoli ei tiedä edes suhteessa olevansakaan ja toinen taas ei muusta tiedäkään.

Mutta sana on vapaa erilaistenkin epäsuhteiden suhteen. Oikein paha suhteettomuuskin voidaan laskea epäsuhteeksi, esim. hirvi ja herkkutatti.
 
Onko sillä jotain tekemistä Ylen aamutelkkarissa esitetyn, Tervalan erottamiseen johtaneen, syntyneen epäluottamuspulan kanssa.
 
Potilastietojärjestelmähankkeessa lie käytettyjen resurssien ja saavutettujen tulosten välillä epäsuhta. Liittyykö asiaan?
 
Kelpaako sellainen, että osapuolet tietävät olevansa yksipuolisessa salasuhteessa ja pitävät sitä yllä?
 
Olen jatkuvassa epäsuhteessa Emmanuelle Chriquin kanssa.

Olen sitä ikäluokkaa vissiin, että sanasta Emmanuelle, erisnimenä tai ihan miten vaan tulee mieleen jotakin mm. tämänkaltaista:

rotinchair.jpg
 
Tyylikäs, laitettu ja hoidettu rouva + maakuopasta noussut mörrimöykkymies.

Noita näkee esim. automarketeissa usein. Miten on mahdollista? Mistä niitä sikiää? Miten on selitettävissä?
 
Tyylikäs, laitettu ja hoidettu rouva + maakuopasta noussut mörrimöykkymies.

Noita näkee esim. automarketeissa usein. Miten on mahdollista? Mistä niitä sikiää? Miten on selitettävissä?

Noita näkee Tallinnassa usein. Ja ne on paikallisia. Ja pistää ihmetyttämään että kuinka se Anu Saagim aina kehuu virottaria kun samalla niiden äijät on kuin kaukolämpöputkiremontista tulleita.

Tämä on ihan fakta - tsekatkaa itärajan takaa tulevia: naiset on vimosen päälle ja äijät sellaisia votkapullonjatkeita.

Albert on herrasmies niihin verrattuna :ahem:
 
Olen jatkuvassa epäsuhteessa Emmanuelle Chriquin kanssa.

Mulla oli muuan vuosi sitten hermoja raastava epäkolmiodraama Marisa Tomein ja Eva Mendesin kanssa. Luojan kiitos, että tytöt ei tienneet toisistaan!

Tämän hetkistä epäsuhdettani en voi asian vielä paljastaa.
 
Ylös