CCMK
Well-known member
- Liittynyt
- 9.11.2009
- Viestit
- 15080
Etenkin kun betonirännissä on ennenkin turva-auto vieraillut tiheään ja sankariajoja on nähty ennenkin. Vettelin ohella ainoaksi muuksi voittajaksi veikkaisin Rosbergiä. Nicolla on viimeisen viiden vuoden aikana Singapore ollut aina vahva rata. Gutierrezin osalta harmittaa vain se, että mies ei saanut aikaa lainkaan viimeisessä osiossa.
Muutenkin kilpailun alkuosassa pelkään meksikolaiselle käyvän aina samalla tavalla kuin mitä nuoremmalle Sennallekin kävi. Toisin sanoen alkuosa menee hyvinkin heikosti, puolivälissä tai vähän ennen tai sen jälkeen aletaan pikkuhiljaa nousta joitakin sijoja taistellen tai ilman ja vasta kilpailun lopulla ajetaan sitä varsinaista kilpa-ajajan vauhtia näyttävästi vailla lopulta kuitenkaan muuta kuin kritiikkiä.
Olihan siellä myös Mika Salon perkeleet ilmassa spontaanisti.
No ei ole ensimmäinen kerta kun Saari tarttuu aivan liian herkästi johonkin spontaaniin orjantappuran oksaan. Viime vuonna samaan aikaan oli päivittelyt Sennan kolaroinneista kun Saari sattumalta yhdessä kisassa katsoi myös Sennankin ajoa Schumacherin kanssa. Siitä sitten itkettiin aina Brasiliaan asti aivan turhaan ja ylimitoitetusti niitä kolareita.
Suurimmassa osassa niitäkin kisoja kyllä Sennaan osuivat ne muut kuskit ja yksi ainoa ja ilmeisesti tämä Saaren näkemä ns. Tahallinen tilanne Sennan kannalta oli Valencian kilpailun aikainen Schumacherin järjestämä osuma johon Senna sitten vastasi omalla osumallaan ansaitusti. Kyllä on vielä oppimista miehellä vaikka kohta onkin jo vuosikymmen siellä selostamossa vietetty.:nope: