Formula 1- 2015 - Kiina: Jälkihöyryt

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja spotter90
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Huoh, Kimille olisi suonut mahdollisuuden yrittää niin ei ois jääny jossiteltavaa, siis vikoille kierroksille. No viikon päästä mennään taas ja siellä vihdoin se voitto vettelistä ainakin
 
Turva-auton jälkeen ku ois jääny kierros-pari jäljelle ni ois tullu hieno loppu.
Nyt oli melkonen anti-kliimaksi.
 
Tylsä kisa loppujen lopuksi:thumbdown.

Todellinen antikliimaksi tuo turva-auton perässä maaliin köröttely.
 
No ei tämä ihan Espanja 1999 sentään ollut.
 
Kimille maksimisuoritus, totuus on että aika-ajoissa on pystyttävä olemaan Vettelin edellä, mikäli haluaa kisassakin olla. Lisäksi viimeisten kierrosten turva-autosekoilu jäi kanssa mieleen.
 
Ei jäänyt käteen yhtään mitään, sama kuin olisi jätetty ajamatta. Onneksi on Maldonado.
 
Paljonkohan Kimille tuli takkiin noissa varikkopysähdyksissä? Otti kuitenkin ajamalla Vettelin kiinni ja osoitti, että ei tarvi yhtään hävetä Vettelille kisavauhtia, päinvastoin.

Bahrainissa sääennusteen mukaan tulee olemaan kuuma keli, olisko se Ferrarille ja erityisesti Kimille iskun paikka? :alppu:
 
Aggghhh :yuck: Alkaa jo oksettaa nuo Lewisin sponsori/talli palkintopallipuheet. Noh tallin edustajiahan siellä ovat, mutta aika geneeristä ja latteaa löpinää joka kerta.
 
Toistan samaa kuin moni muu, tylsä kisa. Kimin hyvä lähtö(yllätys) mutta muuten plääh. Bottas oli missälie. Meh! kisa :thumbdown
 
Hamiltonkin lipsuu tuonne nuoleskelun puolelle. Ei voi vaan vastata kysymykseen, vaan ensin pitää sanoa pari sanaa kiinaksi, kiittää tiimiä, faneja, mutsia, koiria, catering-palvelua...
 
Ylös