Näyttää ihan siltä, että joku antiMersufani on odottanut tällaista ilon ja onnen päivää että pääsee tänne ruiskuttelemaan. Älä sure, molemmat mestaruudet ne kuitenkin voittaa.
		
		
	 
:doubtful: Tietysti ne voittaa, milloin olen muuta väittänyt? Lähinnä minua huvittaa se median kehittämä narratiivi, jossa Mersulle löytyy koko ajan joku uhkaaja, ja heidän (erityisesti Hamiltonin) voitot ovat jotenkin urotekoja, kun tosiasiassa heidän autonsa on joka osa-alueella parempi kuin mikään muu radalla. Tässä on nyt yli puolitoista kautta menty Mersun ylivoimalla, joka on ollut verrannollista Red Bullin vastaavaan Spa 2013>. 
Toinen huvittava asia on myös kuinka Vettel voi olla alle 50 pistettä Hamiltonin perässä tämän kisan jälkeen. Säälittävää.