Formula 1 - 2020 - 1 - Itävallan GP

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JuuZa
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Varmaan parhaita kuivan kelin kisoja pitkään pitkään aikaan.
On kyllä pitkä aika edellisestä kisastakin. Vähän ihmetyttää nuo tekniikkahuolet. Ei kauden aluissa Australiassa ole noin paljon keskeytyksiä.
 
Olisiko Mersun kannattanut ottaa Bottas Hamiltonin tieltä pois vikalla kierroksella?
Bottas kyllä hidasti jostain syystä aikamoisesti kisan lopussa. En usko Valtterista, mutta respectiä hemmetisti jos tiesi Lewisin rankusta ja hidasti tarkoituksella.
 
Red Bull Ring on eka rata jolla Valtteri on voittanut kahdesti, jos jotain kiinnostaa.
 
Taisi Norris vähän töhöillä toisen McLarenin Hamiltonin taakse.
 
Bottas kyllä hidasti jostain syystä aikamoisesti kisan lopussa. En usko Valtterista, mutta respectiä hemmetisti jos tiesi Lewisin rankusta ja hidasti tarkoituksella.
En usko Mersun edes kertoneen Bottasille asiasta. Eikös sama tilanne ollut kerran viime kaudellakin ja silloinkaan ei kerrottu? Jotain tällaista muistelen.
 
EcK9IzkXkAAI0tq
 
Verstappenhan keräsi päivän kuski -voittoja, kävi kisassa miten hyvänsä, kun hollantilaiset jonnet ryhtyi spämmitalkoisiin,
Apropoo F1:stä on tullut Thaimaassa legit iso hitti AA:n myötä.
 
Olihan kisa, viikon päästä uudelleen. Kerkeevätköhän korjaamaan ilmenneet "tyyppiviat"? (kuten Haasin jarrut, Mersun laatikko jne.).
 
Vettel oli niin pihalla koko kisan ajan, että alan kallistua sen puoleen, ettei hän aja enää edes tätä kautta loppuun. Hän oli todella hidas heti alusta lähtien ja lopulta vielä kolaroi ties kenen kanssa, en muista enää. Syöksyi laput silmillä sisämutkaan ja rikkoi oman autonsa.
 
Ylös