Forumin Paskin Oma Keksimä Vitsi 2014 -kisa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja DSQ
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Gustaf från Sverige kysyi Keijolta miten menisivät saunasta järveen?

- Juosten, Kustu!
 
- Onks teillä vielä paljo muutettavaa? Meil on muutos 2011.
 
Mitä yhteistä on foorumin venttis-pelillä ja Albert Oililla?

Vastaus: Molemmat ovat JÄÄSSÄ.
 
"Johtavan takaa rinnoille", tokaisi lätkäjätkä orgioissa.
 
- Täällähän löyhyää hirveä paskankäry, huudahti kokoomusedustaja toverilleen, kun meni toilettiin tämän jälkeen.
Toveri palasi nuuhkaisemaan.
- Vieno Kekkonen, hän vastasi virnuillen.
 
Mitäs avaruusaiheisen elokuvan vähemmistöedustaja kysyi luomakunnan kruunulta, kun mennehiä muistelivatten?

- Muistat, Han, kuinka niin, silloin kun me kohdattiin?

"Kun kanteet taivaan, Leia, nousee, sen nähdä saat!" uhosi miekkonen samalla kun viritteli soitintaan. Kohta olisi hänen vuoronsa astua orkesterin eteen tekemään yksilösuoritus.
 
Perussuomalainen mies sanoi muslimimiehelle että vedän sua turbaan niin että tuntuu, johon muslimi vastasi, että sinä senkin homo. Ja näin kohdattiin suvaitsemattomuuden multihuipennus.
 
- Mikäs tämä oudon mallinen keksi on?
- Se olen minä. Se on siis keksimä!
- Ja keksisä, vai niin. Onko se sun?
- On. Se on mun oma keksimä.
 
Mulla oli tähän aivan mieletön läpändeerus, mutta toikin etsiminen kesti niin kauan, että se meni jo ohi.

Omakeksimä on muuten yhdyssana.
 
Se näytti Hipsulta, äänteli kuin Laa-Laa ja haisi kuin Pai, mutta oikeasta kulmasta katsottuna olikin perspekTiivi-Taavi.
 
Ylös