Futis 2011/2012

FW08

Registered User of Talent
Liittynyt
9.7.2008
Viestit
22189
Sijainti
Behind the rabbit
:mad_old: Euroopan parhainta futista, ja paras mellakkapoliisien työllstäjä.
Siis mua kiinnostaa ihan samassa määrin kuin valioliika tai Calciopoli A. Mutta niinkuin laajempaa yleisöä Paskan Maan ulkopuolella ei kiinnosta.

Showpaini ei kiinosta, eikä myöskään kulmakarvat. Minä olen loppupeleissä kelvollisin.
I beg to differ. Useampaan otteeseen olet showpainia täällä kertonut seuraavasi ja kulmakarvafetissisi on kaikkien tiedossa.
 

kurski

Oisko minkä tyyppistä ?
Liittynyt
6.10.2009
Viestit
18526
Eli katsot vain jos joutuu erikseen maksamaan? Makes sense.
PPV:t ovat aina tai ainakin yleensä juonikuvion päätöspisteitä (Jos olet kuullut joskus Wrestlemaniasta, niinse on WWE Show Smackdown ja Raw yksi monista PPV:istä). Ihan netistä katselen, niin en joudu makselemaan sen enempää PPV:veistä kuin muistakaan. Itsehän en WWE:tä katso vain Impactia.
 

FW08

Registered User of Talent
Liittynyt
9.7.2008
Viestit
22189
Sijainti
Behind the rabbit
PPV:t ovat aina tai ainakin yleensä juonikuvion päätöspisteitä (Jos olet kuullut joskus Wrestlemaniasta, niinse on WWE Show Smackdown ja Raw yksi monista PPV:istä). Ihan netistä katselen, niin en joudu makselemaan sen enempää PPV:veistä kuin muistakaan. Itsehän en WWE:tä katso vain Impactia.
HÄHÄÄ! Eli siis showpaini kiinnostaa kovastikin, kun tuo on suunnilleen koherenteintä analyysiä, mitä teikäläisestä on tällä palstalla irti saatu. Ei siinä siis mitään, vaikka kiinnostaisikin, mutta tämä ei siis ole totta lain:

Showpaini ei kiinosta, eikä myöskään kulmakarvat. Minä olen loppupeleissä kelvollisin.
 

Faustus

Well-known member
Liittynyt
31.3.2000
Viestit
6745
No nyt löytyy uutinen Rubinin sivuilta koskien Eremenkojen siirtoa.

Allekirjoittanut sopimukset keskikenttäpelaaja Kiovan "Dynamo" Roman Eremenko 4 vuotta, kanssa Skotlannin keskikenttäpelaaja "Kilmarnock" Aleksei Eremenko 3 vuotta ja keskikenttäpelaaja Voronezh "Torch" Georgi Chelebadze loppuun mennessä. Roman Eremenko esiintyy numerolla 23, Alex alle 20 ja alle Chelebadze 64.
http://rubin-kazan.ru/ru/news/club/2828.html
 
Viimeksi muokattu:

Trullinkaasu

Well-known member
Liittynyt
17.6.2007
Viestit
9312
Jopas otti Pukki kovan haasteen vastaan. Schalkelta löytyy kuitenkin kärkeen hyviä hyökkääjiä, että penkilllä lämpimänä pysymiseen kannattaa kyllä panostaa, kuten yläpuolella todettiin.

Onhan tämä Schalkeen siirtyminen riski. Näyttöpaikat on käytettävä mahdollisimman nopeasti hyödyksi, muuten penkki kutsuu. Olisi ennemmin mennyt esim. Belgian tai Hollannin liigaan. No, katotaan miten Pukin käy.
 

burb

.
Liittynyt
19.2.2002
Viestit
46199
Pukille tsemit. :thumbup:
Raul ja Huntelaar niitä ensimmäisiä vaihtoehtoja sinne kärkeen on mutta sitä kolmoskärjen paikkaa voi hyvinkin alkaa kärkkymään.
Ja Raulilta vähän oppia, Euro-Pukki kun osannee espanjaa edes vähää alusta...

Ja vahvistuihan tuo mun parjaama Arsenalkin, viisi pelaajaa ihan loppumetreillä.
Ihan ok nimiä, sanoisin että varsinkin Mertesackerin on onnistuttava heti alusta tuomaan vakautta puolustukseen.
Ei noilla muilla kuuhun mennä mutta tuovatpahan leveyttä.

Muutamia muita poimintoja lähinnä Valioliigasta:
- Liverpool ulosteli turhakkeita, Joe Cole, Poulsen, Ngog, Degen. Mutta Raul Meirelesin siirto Chelseaan oli vähän yllätys. Samoin Bellamyn palaaminen takaisin Pooliin...
- Hargreaves ulostettiin ManUnitdista, siirtyi ManCityyn. :eek:
- Stoke nappas Palacioksen ja Crouchin Tottenhamista, ihan jännät hankinnat.
- Niin, ja koska Arsu hommas Park Chu-Youngin niin olikin odotettavaa että Bendtner lähtee, ja niinpä menikin lainalle Sunderlandiin.
- Shaun Wright-Phillips ManCity -> QPR, ihan jännä siirto tämäkin.
- Fulham kaappasi ilmaisella siirrolla Orlando Sá:n, voi olla erittäin hyvä hankinta.
- Shefki Kuqi Oldham Athleticsiin, joka pelaa League Onessa, eli Englannin kolmanneksi korkeimmalla sarjatasolla. Sehän on vähän niinkuin Suomen Kakkonen!
 

jaska

Ett silleen!!!!!!1 -mies
Liittynyt
29.12.1998
Viestit
32215
Sijainti
kyrkslätt
Hargreaveshan jäi Manussa ilman sopimusta - mielenkiintoista nähdä miten onnistuu Cityssä. Pelaajan taitoja ei kiistä kukaan, mutta loukkaantumishistorian osalta ollut epäonnisempi kuin Litti ... Oli peliminuutteihin nähden Manulle todella kallis pelaaja...

Sinällään oli loppuminuutit vähän pettymys, todellisia kaappauksia (tyyliin Sneider Manuun) ei nähty.

.. edelleen muuten perspektiiviä Roman siirtoon, Arsenalin tän ikkunan päähankinta, suunnilleen samassa roolissa pelaava (no ehkä vähän hyökkäävämpi on hän, eli pitäisi olla kalliimpi), Arteta maksoi vähemmän....
 

burb

.
Liittynyt
19.2.2002
Viestit
46199
Sinällään oli loppuminuutit vähän pettymys, todellisia kaappauksia (tyyliin Sneider Manuun) ei nähty.
No vähän joo... Chelseakin yritti ilmeisesti viimeiseen asti hommata Spursin Modricia mutta hinta taisi nousta liian ylös. Selkeä viesti toki Spursiltakin, menestystä halutaan joten parhaita pelaajia ei todellakaan haluta myydä.
Noin niinkuin muuten taisi ManU tehdä ehkä osuvimmat täsmähankinnat, Phil Jones, Ashley Young ja De Gea, kaikille heti paikat avauskokoonpanoon tai penkiltä sisään ja ennenkaikkea onnistumisia.

Tossa La Ligan siirtoja: http://www.as.com/futbol/primera/mercado-fichajes-verano/
Kahden suuren ulkopuolelta muutamia mielenkiintoisia siirtoja vois olla vaikkapa Canales Valenciaan, Diego Atletico Madridiin, Raitala Osasunaan, Malagan hankinnat ja ehkä vielä Carlos Vela Real Sociedadiin.
 

burb

.
Liittynyt
19.2.2002
Viestit
46199
Semmoinen pokloomi juolahti mieleen, että Barcelona, tuo kaikkien aikojen kaunein, tai iljettävin, riippuu keltä kysyy, käytti ekassa sarjamatsissa Villarrealia vastaan timantinmuotoista 3-4-3:sta.
Tässä jo mietitäänkin josko Barca ottaa tämän käyttöön ihan vakituisesti, mutta taisi olla vaan nimenomaan Villarrealia vastaan otettu ryhmitys Guardiolalta, joka on taktinen neroguru tai ällöttävä lima-aivo, riippuu keneltä kysyy.
Silti luulen että ainakin muutamassa matsissa tuota tullaan käyttämään. On jo vähän niinkuin käytettykin, jos ajatellaan että Dani Alves nousee usein hyvinkin ylös ja puolustuslinjassa on useinkin vain kolme äijää. (Toki silloin useinkin puolustava keskikenttäpelaaja laskeutuu tarvittaessa puolustuslinjaan, Keita ei tainnut Villarreal-pelissä juuri sitä tehdä).
 

burb

.
Liittynyt
19.2.2002
Viestit
46199
Jee, huomenna alkaa Mestarien Liiga. Vähemmän yllättäen Barcelona- AC Milan Ylen tv-pelinä. Maksukanaviltaki tulee vaikkas mitä matseja.
Tämän vuoden UCL voittajaksi veikkaan Leedsiä tai Deportivoa.
 
Ylös