Häkkinen ja F1

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Dominic
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Nähdäänkö Mika F1:n ratissa?

  • Kyllä.

    Äänet: 21 23,9%
  • Ei.

    Äänet: 67 76,1%

  • Äänestäjiä yhteensä
    88

Dominic

Senior Member
Liittynyt
9.2.2000
Viestit
47813
Sijainti
Turku
Nyt kun DTM:ssäkin alkaa vauhti löytyä, mitä luulette, harkitseeko Mika vielä kolmannen (tai ties monennen kerran) paluuta F1:iin. Ken tietää, vaikka Mika olisi ajatellut kokeilevansa ensin DTM:ssä että vieläkö paukut riittää huipulle ja vauhti olisi tallella...

Toivoahan sopii.

Kysymys siis kuuluu, nähdäänkö Mika vielä Formula 1 -auton ratissa kisoja ajamassa? <3
 
Itsehän luonnollisesti uskon, että DTM:ssä havaittu tallella oleva nopeus on myös aiheuttanut Mikan pääkopassa haikailuja takaisin F1:sten pariin! <3
 
F1 on taakse jäänyttä elämää. Aika kultaa muistot :thumbup:
Nyt on uusi aika ja uudet haasteet ja hyvä niin. F1:ssä ei olisi kuin "hävittävää" joten DTM ja mitä vielä on oiva paikka entisestään kiillottaa Mikan nimeä ympäri maailman!
 
Miksi Häkkisen pitäisi tulla takaisin formuloihin? Tähän menessä kaikki DTM kilpailut katsoneena voin sanoa, että DTM on miljoonakertaa mielenkiintoisempi kuin f1. Lisäksi tunnelma DTM:ssä on huomattavasti rennompi kuin formuloissa. En usko Mika:n enää kaipaavaan formuloiden stressaavaan ympäristöön.
 
Eiköhän nyt uskota Mikaa ja jätetään nuo hänen F1-ajat vaan muistoihin.
 
Toivoisin näkeväni Mikan formuloissa nuoruuden innolla. Mutta oikeasti toivon ettei hän tuota virhettä tee. Jatkuva reissaaminen, testaaminen, promojutut... jne.

Eli Mika jatkakoon DTM:ssä ! Ja toivotaan että suomen köyhä-tv:ssäkin alkaa DTM näkymään.
 
Ave !!

En tiedä kumpi on epätodennäköisempää, se että vakavasti otettava talli tekee vakavasti otettavan tarjouksen vai se, että Häkkinen tarjouksen hyväksyisi. Mutta todella epätodennäköisiltä molemmat vaihtoehdot tuntuvat.

- Oho -
 
Tottakai kai Mika palaa, ajaa Sauberia ens vuonna...
 
Ei ole epäilystäkään, etteikö kaikkien aikojen nopein f1-kuljettaja pystyisi edelleenkin kyykyttämään ketä tahansa kilpakumppaneistaan. Mutta Mikalla ei oikeastaan ole enää mitään saavutettavaa Ykkösissä, lähinnä vain tilastojen kaunistelua.

Kyllä asia on nyt niin, että Häkän kannattaa keskittyä voittamaan haasteet aivan muista ympyröistä!
 
en usko mikan palaavan ykkösiin enää koskaan...
(ellei nyt sitten tuu sikahelpolla tänä vuonna DTM:n mestaruus ja siitä kimmoke)

Eiköhän se viime vuoden juttutuokio Dennisin kanssa laittanut pisteen Mikan halulle palata, ellei sitten Williamsilta anella mestaria töihin :rolleyes:
 
FO110K sanoi:
en usko mikan palaavan ykkösiin enää koskaan...
(ellei nyt sitten tuu sikahelpolla tänä vuonna DTM:n mestaruus ja siitä kimmoke)

Eiköhän se viime vuoden juttutuokio Dennisin kanssa laittanut pisteen Mikan halulle palata, ellei sitten Williamsilta anella mestaria töihin :rolleyes:

Williams luultavasti aneli jo Button gaten ratkettua.
 
No en usko Häkän enää ykkösiin varsinaisesti tulevan mutta olen lähes satavarma, että Häkkinen vielä jossain vaiheessa ajaa jotain F1-autoa!

Eri asia miltä vuosisadalta auto on ja onko kyseessä joku konkareiden kisa vai mainostarkoitus vai ihan oikee F1-sarja mihin Häkä jostain syystä Dtm:ään kyllästyttyään siirtyy?
 
Toivoisin näkeväni Mikan vielä F1:n ratissa, vaikka sitten testiradalla. Olisi kiva nähdä miten motivoitunut Mika vie nykyajan formulaa, nopeus ei ainakaan ole mihinkään kadonnut.
 
Vastasin ei, tarkoittaen että Häkkinen ei tule ajamaan kilpaa Fykkösissä mutta saattaa vielä joskus testata autoa muuten vaan tms .. ihan hyvä jos mika jatkaa muiden nöyryyttämistä koppiautoissa.
 
J.Heldenview sanoi:
Vastasin ei, tarkoittaen että Häkkinen ei tule ajamaan kilpaa Fykkösissä mutta saattaa vielä joskus testata autoa muuten vaan tms .. ihan hyvä jos mika jatkaa muiden nöyryyttämistä koppiautoissa.

Sama vastaus ja samat perusteet.
 
Ron Dennis sano että "Mika tulee takaisin" kun se jäi sapattivapalle. Pidän Ronia sanansa mittaisena miehenä... kohta ton vois varmaan muuttaa imperfektiin?
 
Ylös