Juuri näin! Taskulämmin 'suhe' lämmittää enämpi kuin tuoppiin sammuminen.Sä oot vaan kateellinen kun olet sinkkujarnaaja etkä olet löytänyt sitä oikeaa, kuten moni vakipari täällä forumilla.
Onhan se ihanaa kun oma rakas aamulla sivaltaa sut hereille ja nukkumaan mennessä toivottaa helv.. siis hyvää yötä. Se tuo lohtua elämään, luotettava vakkari, tuttu ja turvallinen, läheinen jarnasuhe.
Yhden illan jarnoista ei jää kuin paha mieli ja menee pahimmoilleen mainekin :ahem:
Sä oot vaan kateellinen kun olet sinkkujarnaaja etkä olet löytänyt sitä oikeaa, kuten moni vakipari täällä forumilla.
Onhan se ihanaa kun oma rakas aamulla sivaltaa sut hereille ja nukkumaan mennessä toivottaa helv.. siis hyvää yötä. Se tuo lohtua elämään, luotettava vakkari, tuttu ja turvallinen, läheinen jarnasuhe.
Yhden illan jarnoista ei jää kuin paha mieli ja menee pahimmoilleen mainekin :ahem:
Anteeksi vain, mutta tmoi sekoili tyypilliseen tapaansa. Itsehän toin vain esille turkkulaisen sekoilut.
Virrasta samaa mieltä.
Jos tmoin ja nomin keskenäinen sekoilu on uusi virta niin tää peli on nyt sitten kyllä hävitty.
Jeee.. öglömöglö mögöbökö..![]()
ökklö möhglo
Elpokjsdgpofdkj ölkjölölsadölkjöl lkölköldk
lflk lkjsadlkjlklld![]()
![]()
ÖGLÖMÖGLÖ GÖGGÖ ÖTÖNÖKÖTSÖ.. PTITIN.. KOMMUNISTI KÄTYRIT.. ÖGLÖPÖGLÖ.![]()
Turku on LÄNSI-Suomessa ja koko kriisihän on lännen syytä, joten...vai onko mielestäsi Turkku ITÄ-Suomea?Mut niin kuin aikasemminkin on jo nähty ja koettu sun kohdallas, et pysty kun tohon ainaisen paskaan ja jarnaamiseen, vetäen siihen mukaan Turun jne jne. Se on se kun ei kyvyt ja argumentit vaan riitä.
Ok.Tai niin, voithan aina todeta
ÖGLÖMÖGLÖ GÖGGÖ ÖTÖNÖKÖTSÖ.. PTITIN.. KOMMUNISTI KÄTYRIT.. ÖGLÖPÖGLÖ.![]()
Duginin poliittinen tavoite on Venäjän imperiumin palauttaminen ensisijaisesti yhdistämällä entisten neuvostotasavaltojen, kuten Georgian ja Ukrainan, alueita Venäjään. Duginin ajatuksissa myös Suomi kuuluu Venäjän imperiumiin.
Dugin esittelee ajatuksiaan teoksessa Основы геополитики (1997, 'Geopolitiikan perusteet'). Siinä hän arvosteli Neuvostoliiton jälkeistä Yhdysvaltojen johtamaa yksinapaista maailmaa. Ennen Venäjän–Georgian sotaa vuonna 2008 Dugin ennusti Venäjän hyökkäävän Georgiaan sekä myös Ukrainaan ja Krimin niemimaalle, joka hänen mukaansa ”on historiallisesti osa Venäjää joka tapauksessa”.
Putinin suunnitteleman Euraasian unionin taustalla ovat juuri Duginin teoriat.
Kannattais Putininkin keskittyä islamistien listimiseen Ukrainan puhdistamisen sijaan?Yksi asia joka voi lievittää jännitteitä on ISIS. Kyseinen islam järjestö, joka on nyt lyhyen ajan sisään mestannut pari journalistia ja uhkaillut jenkkejä on nyt myös uhannut Venäjää. Enemy of my enemy is my friend.
Kannattais Putininkin keskittyä islamistien listimiseen Ukrainan puhdistamisen sijaan?
Eikun väsäämään kampanjajulistetta teemalla "Listi islamisti!".Koko maailman pitäisi keskittyä islamistien listimiseen.
"LISTI ISIS!"Eikun väsäämään kampanjajulistetta teemalla "Listi islamisti!".
Tuosta taidettiin keskustella jo aiemmin...jossakin näistä lukuisista Ukraina -toikeissa.Yksi asia joka voi lievittää jännitteitä on ISIS. Kyseinen islam järjestö, joka on nyt lyhyen ajan sisään mestannut pari journalistia ja uhkaillut jenkkejä on nyt myös uhannut Venäjää. Enemy of my enemy is my friend.